Wpis z mikrobloga

Hej
mam rozkmine co do #wordpress
Jeśli tworze stronkę w takim prostym html mogę sobie ją otworzyć lokalnie bez wgrywania na serwer przez FTP i sprawdzać efekty mojej pracy nad kodem
A jak to jest w przypadku tego wordpressa ?
Bo jest taki temat że mam pewnej firmie zmodyfikowac formularz na stronie, pogrzebalem bo dostalem passy do admina i wszystko spoko tylko co nie zrobie to dzieje sie w czasie rzeczywistym na stronie a chce jakos te pliki wyniesc i pracowac na tym wordpressie ale lokalnie
Pomóżcie jakos w latwy sposob mi to zrozumiec i bez smieszkowania prosze :/ #it #html #www
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@freecancer: jak nie masz dostępu do FTP to zainstaluj świeżego wordpressa na lokalu u siebie, jakąś wtyczka zrób sobie kopię tej produkcyjnej (all in one migration) i wrzuć na lokala. Później robisz backup u siebie, wrzucasz na live i tyle. Gorzej jak w między czasie klient coś zmieni ale możesz zawsze nie wrzucać bazy tylko same pliki i wyklikać to co zrobiłeś na lokalu. Kwestia co dokładnie chcesz zmienić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@freecancer: jest wtyczką wp Duplicator czy migration albo jakoś tak, wszystko Ci pakuje razem z bazą i tworzy php instalacyjnego, i wszystko od razu podmienia na nowy url