Wpis z mikrobloga

Cześć rowerowe świry, wczoraj przytrafiła mi się przykra sprawa ( ͡° ʖ̯ ͡°) I nie wiem za bardzo co zrobić. Aktualnie mam dwa rowery MTB. Mój stary Kross miał iść w odstawkę, jednak zdecydowałem się, że będzie moim zapasowym. Tak więc wykosztowałem się na pełny przegląd i wymianę całego napędu.
Rower mimo zimy był dość długo w serwisie ~ 3 tygodni. Wykupiony był pełny pakiet z czyszczeniem i przeglądem rozszerzonym. Co się okazało przy odbiorze? Że goście dopiero jak już zrobili wszystko, zauważyli ogromne pęknięcie ramy ¯\_(ツ)_/¯
Oczywiście gadka, że można na tym jeździć, kup se pan dłuższą sztycę, ewentualnie spawaj pan.

Po przejechaniu 2 km, strach jeździć, najmniejszy ruch powoduje, że rower trzeszczy jak stara drewniana podłoga. Czego na 100 % nie było przed oddaniem do serwisu.
Nie twierdzę, że pęknięcia nie było, mogłem tego nie zauważyć, albo było jakieś malutkie. Jednak rower przed serwisem nie wydawał takich dźwięków.
No i żal mam do nich, że zauważyli to tak późno ( ͡° ʖ̯ ͡°) ewentualnie specjalnie naciągnęli mnie na kasę.

Teraz się zastanawiam, czy sens był go odbierać :P

No i pytanie, co myślicie o zaspawaniu tego? Zaznaczam, że rower jest tylko jako zapasowy. Dojazd do pracy ścieżki/ulice. Nic wymagającego.
Chciałbym, żeby to jakoś się trzymało, nie musi ładnie wyglądać. Z drugiej strony, żeby nie kosztowało fortuny. Chociaż pęknięcie poszło już wzdłuż ramy :/
Patrząc w katalogu Krossa jest to - aluminium 6061

Na razie znalazłem coś takiego - http://www.dar-spaw.waw.pl/index.htm
Nawet ktoś wrzucał zdjęcia z naprawy podobnego pęknięcia - https://goo.gl/maps/oBAtHiuriM8rTqYU9
Może macie jakieś sprawdzone miejsca?

#warszawa #rower #spawanie #pytanie
zenon-kowalewski - Cześć rowerowe świry, wczoraj przytrafiła mi się przykra sprawa ( ...

źródło: comment_4D1utHwGg9U7KmOumiuuLxILa3qMUMQ0.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@zenon-kowalewski: ja bym się nie bał spawać. W zjazdówce miałem pęknięcie na rurze podsiodłowej, znajomy brata mi to pospawał- tzn ulepił jakoś, bo spawem bym tego nie nazwał XD ale żadnych problemów potem nie było. Latałem na nim potem dość ciężko i było git. Mysle że rower przy zwykłej jeździe też sobie poradzi z takim spawem.
  • Odpowiedz