Wpis z mikrobloga

Mirko help!

Zepsuł mi się ekspres do kawy Delonghi Dedica jak na zdjęciu. Wszystko działa normalnie tylko woda ma za małe ciśnienie i leci jej dużo mniej. Początkowo, próbowałem odkamienić kilka razy i bez zmian. Później sprawdziłem pompkę. Wymieniłem na nową, ale nic to nie dało. Kolejne podejrzenie padło na ten sprężyne (zdjęcie w komentarzu). Nadal bez zmian. Miał ktoś podobny problem albo wie co jeszcze mógłbym sprawdzić?

Ekspres ma nieco ponad rok i już po gwarancji jest...

#pomocy #kawa #ekspresdokawy #mechanika #kiciochpyta
Bogdan191 - Mirko help!

Zepsuł mi się ekspres do kawy Delonghi Dedica jak na zdjęc...

źródło: comment_WJqeBhmpLoqB5Hr8KhY37IePpoFFDlih.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Bogdan191 w sumie to proste urządzenie, pompka i przepływowy podgrzewacz o ile kojarzę model. Jakiś filterek w zbiorniku nie jest zapchany? Jakiś wężyk zaciśnięty?
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Co masz na myśli na pusto? bez kawy i bez tej kolby? bez zmian. ciagle malo wody. Specjalnie podstawiłem szklankę i nalewa mniej niż ćwierć, gdzie normalnie lało ponad połowę
  • Odpowiedz
@pigoku: no właśnie zastanawia mnie co tam może jeszcze być nie tak. Te wężyki muszę jeszcze dokładnie posprawdzać, ale przy wymianie pompki rozbierałem wszystko. Woda u mnie jest mega twarda więc możliwe, że to filter. Wiesz może które najlepiej sprawdzić? Zalałem już wszystko kwaskiem cytrynowym i jakimiś detergentami ale nic nie pomaga..
  • Odpowiedz
@Bogdan191: Oki, skoro to nie pompka ani rurki ani zaworki, został jedynie bojler do sprawdzenia. Sprawdzałeś jaki opór stawia wodzie, gdy próbujesz przepchnąć ją manualnie, albo dmuchając w rurkę zasilającą?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulek1981 rozebrałem, przedmuchalem, wyczyściłem i dalej nic. Nigdzie nie poczułem zeby coś blokowało. Już nie mam pojecia co to moze być. Jedyny trop to mniejsza ilość wody niż zazwyczaj.
Skróciłem obieg wody tak że po przejściu przez pompkę i zagrzaniu od razu wpada do szklanki. Jak puściłem w ten sposób to nalało mniej wody niz zazwyczaj. Oprócz tego mam wrażenie że stosukowo dużo syczy jakby się zapowietrzał...
  • Odpowiedz
@Bogdan191: Możesz jakiś filmik nagrać? Mniejsza ilość wody to może być np. uszkodzony przepływomierz. A w sumie mam ciekawe pytanie, czy nie masz malutkiej nieszczelności na dolocie, i czy nie zasysa ci powolutku powietrza ( ͡º ͜ʖ͡º) Rozwalało by to kompresje, syczało delikatnie i lało mniej wody.
  • Odpowiedz