Wpis z mikrobloga

#retrogaming #amiga #druk3d #diy

Taki hobby projekt, troche dla nauki i zabawy. Próbuję zaprojektować coś co nazwałem "modularnym joystickiem", czyli joyem pod DSUB9 który mozna złożyć samemu z cześci dostepnych bezproblemowo w sklepach.

Na razie zaprojektowałem pierwszą obudowę i cześci, pewnie bedzie sporo konstukcyjnych.
Właśnie dostałem wydruki. Wydruk technika SLS + szlifowanie. Wrażenie całkiem spoko, całość robi wrazenie stabilnego, choć mam wrażenie że kruchego. Części do siebie pasują.

Poprzedni wątek Mirko: https://www.wykop.pl/wpis/46671561/retrogaming-amiga-druk3d-diy-taki-hobby-projekt-tr/

ZawzietyRobaczek - #retrogaming #amiga #druk3d #diy 

Taki hobby projekt, troche dl...

źródło: comment_RiGMhjsobeTEc6qEozOMcyB5cgwSrvdU.jpg

Pobierz
  • 15
@ZawzietyRobaczek: Ok, to warstwa była 0.125. Jeśli chodzi o szlifowanie to jakbyś podesłał bliższe zdjęcie na powierzchnię w świetle dziennym o byłbym wdzięczny. Co do malowania/pokrywania to są dwie drogi. Chemia którą się wydruki nasącza i zamyka to pory przez co wydruk jest mniej chropowaty, robi się błyszczący i gładki. Druga opcja to malowanie czyli farby modelarskie lub akrylowe. Można wcześniej użyć podkładu akrylowego w sprayu bo wiadomo wydruki są antracytowe.