Wpis z mikrobloga

Mirasy doradzcie,
Co lepiej kupić Honda Civic VIII 2010-2011 1.8l Pb vs Toyota Auris II 2013-2014 1.4 On ? O Hondzie jej silniku duzo dobrego czytałem, jednak o tej Toyocie nie mogę znaleźć za dużo opinii. Auta da sie dostac za jakieś 28 tys. zł. Jeżdżę glownie po Wawie + 2 x wyjazd w miesiacu do słoikowa 100km w jedna stronę. Poczatkowo rozglądałem sie za Civiciem ale teraz patrzę, że jest sporo Aurisow w podobnej cenie. Doradzcie mirasy :). #samochody #honda #toyota #auris #civic
  • 18
  • Odpowiedz
@Package: 1.4 D4D to oni wkładają od 2006 roku do chyba dzisiaj z mniejszymi zmianami. Do Yariski fajny bo dynamiczny do miasta pali 5,5 Litra. Niestety ekologia więc DPF sie pojawił ale to z tym trzeba sie pogodzić w aucie po 2008 roku. Musisz ocenić czy potrzebujesz autka na dojazdy czy pełnoprawnego auta z bagażnikiem i dynamiką na trasie.
  • Odpowiedz
@Package: Dobra jednak Auris nie Yaris. Bierz Honde, zresztą jak wsiądziesz do jednego i drugiego auta to od razu wybierzesz Hondę. Auris jest bardzo podobny do mini-vana w środku i mocno plastikowy w środku. Silnik jest bardzo fajny ale Honda chyba przebija go w każdym względzie.
  • Odpowiedz
@Package: Nie przejmuj się w ogóle. Byleby nie składana z dwóch i nie pordzewiała to będzie ci służyć. Nawet zawieszenie z tyłu uprościli to tańsze w naprawie będzie.
  • Odpowiedz
@Package: Znajomy miał aurisa 1.4. Ten silnik jest za słaby pod tą budę. Chyba ze nie zależy Ci na dynamice ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po za tym, jeżeli 1.8 jest dobry pod LPG, to zagazuj (jeśli Ci się to opłaca) i gnieć ile wlezie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Package: Jeśli chodzi o Civica to na plus:
+ mała awaryjność
+ dobre prowadzenie + frajda z jazdy
+ relatywnie dużo miejsca w aucie i bagażniku jak na rozmiar auta
+ możliwość instalacji lpg ;)
  • Odpowiedz