Wpis z mikrobloga

Skończyłam słuchać #ksiazka #audiobook "Żmijowisko" Chmielarza, czytany przez Mariusza Bonaszewskiego. I niestety ten lektor moim zdaniem źle dobiera ton głosu do czytanych dialogów, albo ma już taką manierę. Na przykład rozmowa Arka z jego szefem. Przypuszczam, że gdybym czytała książkę słyszałabym tam zakłopotanie, trochę współczucia. Natomiast w audiobooku te kwestie zostały wypowiedziane tak, jak wszystkie inne kwestie w tej książce, z pewną butą, nawet agresją.

Macie swoich ulubionych lektorów, którzy dobrze oddają emocje bohaterów?
  • 8
  • Odpowiedz
@CarycaMokregoSniegu: Kwestia gustu, dla mnie akurat Bonaszewski jest najlepszym lektorem, jakiego znam, seria z detektywem Harrym Hule, to moim zdaniem majstersztyk. Natomiast lubiany przez większość Henryk Gosztyła zupełnie mi nie odpowiada.
  • Odpowiedz
@wacek_1984: lubię ich głosy, ale np. Czubówna kojarzy mi się dość jednoznacznie z książkami przyrodniczymi (np. Rzecz o ptakach). Jak radzi sobie z dialogami?

@Obruni: rzuciłam okiem na rankingi i opinie i faktycznie, Bonaszewski jest zawsze w czołówce. No cóż, w tej książce odebrał mi przyjemność ze słuchania.
  • Odpowiedz