Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@freejah: albo do szkoly, gdy wszyscy bedą na apelu w sali gimnastycznej, pozamykac drzwi a potem powystrzelac jak kaczki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@freejah: EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I PO ŁUKI BĘDZIE MOŻNA CHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD UPUSZCZĄ ŁUK NA PODŁOGĘ
@freejah: ja sie nie znam, ale jak szukałem to różni ludzie polecali między innymi łuki: Diana, Polaris i Artemis. Jak nikt Ci nic konkretnego nie poleci to chociaż bedziesz miał od czego zaczac poszukiwania.
@freejah imo to bloczkowe nie maja "magii" jesli lubisz klimaty historyczne to uderzaj w klasyczne luki. Wada jest taka, ze nie skladaja sie do transportu. Jako kompromis mozna kupic drewniany luk laminowany z demontowanym majdanem. Obczaj testy na jutubie, sporo tego.
@MacBulwa: Zastanawiałem się nad wydaniem do tysiąca PLN, więc w tej kategorii jakieś widziałem, ale nie mam pojęcia czy widziałem coś sensownego. Popatrzę czy są te sklepy w moim mieście.
@freejah sensowny PSE lub bear kupisz w zestawie z całym wyposażeniem i strzałami za najmniej 1400 zł. Reszta poniżej to noname chińczyki - można kupić i sprawdzić ale nie masz gwarancji, że będzie to dobrze strzelało.
@freejah ja tez moge sprobowac pomoc, aczkolwiek tez mam doswiadczenie glownie z lukiem klasycznym. Moze lepiej pytaj tu, publicznie, zadawaj pytania. Ja troszeczke tylko strzelalam z bloczka ale tez mam duzo znajomych bloczkowych i costam metoda osmozy przyswoilam.
@Phatee: @MacBulwa: Widziałem też,że są dostępne łuki składane, ale jakoś nie jestem do nich przekonany specjalnie raczej. Z tego co wyczytałem, to większą siłę ma strzała wystrzelona z łuku bloczkowego, więc skłaniam się do nich bardziej. Jest znaczna różnica między nimi podczas strzelania (bloczek vs tradycyjny) jeśli chodzi o wygodę?
@freejah mają większą siłę. W łukach bloczkowych chodzi o to, że przy pełnym naciągu nie odczuwasz "siły" łuku i możesz sobie spokojnie celować. Przez co bloczki są dużo bardziej celne ale i wolniejsze (coś jak porównanie snajperki do karabinu szturmowego). Łuki składane jak np. ragim impala albo samick sage są dużo lżejsze i tańsze (za 1k to masz już bardzo dobry sprzęt). Strzela się dużo trudniej i jest to bardziej wymagające fizycznie
@freejah luk bloczkowy na pewno wystrzeliwuje strzale z wieksza szybkoscia. Wygoda to pojecie wzgledne. Luk bloczkowy to zupelnie inna zabawa od luku klasycznego. Raz ze masz letoff oraz scianę, czyli nie dosc ze nie musisz martwic sie o to w jakim stopniu rozciagasz luk to jeszcze celujac nie trzymasz caly czas tej sily tylko jej część. Poza tym nie trzymasz za cieciwe palcami tylko korzystasz ze spustu. Masz na pewno jakis celownik.
@Phatee: @MacBulwa: Największy problem w moim wypadku to też fakt, że nie mam żadnego absolutnie znajomego, który się bawi w takie rzeczy. Nie wiem też jaką silę naciągu sobie dobrać. Ułomkiem nie jestem, ale szarpać się jak techniki brak, to nie widzę tego specjalnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jest jakiś sklep łuczniczy w mieście gdzie jestem, ale z chińczykami, których odradzaliście :D
@freejah jesli uzywasz fb to jest grupa o nazwie poradnik luczniczy. Jest tam duuuzo wieksza spolecznosc lucznicza niz tu, jest aktywna i pewnie doradza lepiej oraz jesli spytasz to moze okaze sie ze w okolicy masz kogos lub jakis klub ktory Ci moglby dorazniej pomoc.

Na ten moment moge cie uspokoic bo sa luki tj pse stinger, ktore maja regulacje parametrow baaardzo duza i na pewno dobralbys cos pod siebie. To jest