Wpis z mikrobloga

@broker: doradca kredytowy dostaje prowizję od banku, jest to obwarowane prawnie, więc z perspektywy klienta raczej oferty będą takie same. Czasem pośrednik w imieniu klienta może negocjować warunki kredytu z bankiem, wtedy faktycznie można ugrać coś 'extra'. Ale o taką możliwość musisz już podpytać pośrednika
  • Odpowiedz
@broker: Same symulacje (nie są to oferty) nie powinny się różnić między sobą. W niektórych firmach może być dostępna mniejsza liczba banków. Pokaż tutaj symulacje, które otrzymałeś.
  • Odpowiedz
@dran2: podoba mi się oferta Pekao BH ze względu na brak dodatkowych produktów, o których trzeba pamiętać przez 25 lat. Ale z kolei wyższa o 0,3 p. procentowego marża w porównaniu z BNP Paribas też robi różnicę.
  • Odpowiedz
@broker: Tak, i to też jest coś co robi dobry doradca. Profiluje ofertę pod to czego potrzebujesz. Mi zależało na małych kosztach początkowych bo zacząłem się wyprztykiwać z gotówki, a po wyzerowaniu prowizji ostateczny koszt tego kredytu nie był dużo wyższy niż ogólnokosztowo odrobinę lepsza oferta ale pełna kruczków, ubezpieczeń, kont i.t.d.
  • Odpowiedz
@broker: Jest ok. Warto rozważyć jeszcze ING ze stałym oprocentowaniem. W tym tygodniu jest jednak sporo (0,37%) droższa od oferty ze zmiennym oprocentowaniem.

W przypadku BNP wnioski na takie kwoty są obsługiwane z mniejszym priorytetem, dodatkowo rzeczywisty koszt kredytu w tym banku może być znacznie większy, dlatego skupiłbym się głównie na ING i Pekao BH.
  • Odpowiedz
W tym tygodniu jest jednak sporo (0,37%) droższa od oferty ze zmiennym oprocentowaniem.


@marcpol: Jeszcze miesiąc temu była tańsza. Coś się kroi...
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol
@broker A czym się różni oferta Pekao BH od Pekao SA? W lipcu dość intensywnie myślałam o Pekao SA i bardzo mi się nie podobała, mimo raty najniższej. Ostateczne wybrałam ING ale inną ofertę z prowizją od razu i z marżą 1,8%. Zobaczymy.
  • Odpowiedz
@Boczka: Pekao BH = Pekao Bank Hipoteczny, to filia Pekao SA, która zajmuje się wyłącznie udzielaniem kredytów hipotecznych. Mają inną ofertę niż zwykłe Pekao. No i nie sprzedają kredytów bezpośrednio, tylko przez pośredników.
  • Odpowiedz
  • 0
@broker W Pekao jest wiele produktów wymaganych - tu niby nic. To w jakiej formie dokonywana jest spłata - przelew na rachunek techniczny? Jeśli jednak wymagają konta do obciążania go ratami to nie polecam - przynajmniej wpływów nie ma okreslonych jak widzę. Ile kosztuje aneks? Kto obsługuje kredyt? Minimalny wkład własny? Pekao SA wybiera dużo osób, bo dopuszcza 10%.
  • Odpowiedz
@Boczka: Pekao BH nie wymaga nic, bo sam nie oferuje żadnych dodatkowych produktów. Dostajesz nr r-ku technicznego do spłaty. Na resztę pytań nie odpowiem, bo nie wiem, a sam jestem w trakcie wyboru banku i prawdopodobnie wybór padnie właśnie na Pekao BH.
  • Odpowiedz
  • 1
@broker W Pekao SA aneks latem był po 300 PLN. Tu może być podobnie. W sumie przeczytałabym umowę - jakbyś podpisywał jednak i chciał się podzielić/streścić, byłoby spoczko. Może jeszcze zapytaj o ten w ING z prowizją.
  • Odpowiedz
Pekao BH = Pekao Bank Hipoteczny, to filia Pekao SA,


@broker: Pekao BH nie jest filią banku Pekao SA. Tu zupełnie oddzielne banki z zupełnie inną ofertą, niezależne od siebie i stanowiące wzajemną konkurencję.

Dostajesz nr r-ku technicznego do
  • Odpowiedz