Wpis z mikrobloga

No to jedziemy na pierwszą chemię, ciekawe jak się będę czuł. Na razie nawet nie wiem czy jednodniowa czy dłuższa. Tydzień temu byłem i mnie nie przyjęli. Wyszło za mało płytek krwi, ale cierpię na maloplytkowosc i onkolodzy podjęli decyzję że mogę przyjmować. Trzymajcie kciuki żeby wypedzic te kur.. Całkiem z organizmu. Po wycięciu guza jądra, tomografia czysta także jest szansa na pełne wyleczenie.
#zdrowie #nowotwory
  • 190
@cieplatatralover: Jak tomografię masz czystą, to pewnie dadzą ci max 1 cykl chemii żeby zmniejszyć szanse na nawrót. Ja też miałem raka jądra, ale z już rozległymi przerzutami do jamy brzusznej i klatki piersiowej, przez co były potrzebne 4 cykle, ale żyję i już ponad rok trwa remisja ( ͡ ͜ʖ ͡). Także, u ciebie tym bardziej będzie git, przy jednym cyklu nie zdążysz nawet odczuć
@Smartek: Zasadniczo loteria, te wszystkie czynniki zewnętrzne tylko modyfikują prawdopodobieństwo głównej wygranej ;)
Jest oczywiście trochę przypadków, gdzie z dużym prawdopodobieństwem można oceniać co spowodowało wystąpienie nowotworu, np. ekspozycja na azbest i rak płuca (albo palenie papierosów), ale to dość specyficzne przypadki.
@Amarili: Nie próbowałeś przez terminyleczenia.nfz.gov.pl poszukać lepszego terminu w okolicy? Jak ja szukałem urologa, to też w Katowicach były terminy po 2-3 miesiące, a na tej stronie znalazłem termin za kilka dni, z tym że w Skoczowie. Tutaj nie ma co czekać, gdybym ja czekał te 3 miesiące na termin, to już by było pozamiatane.