Wpis z mikrobloga

@ppqa:
1. Czy wada wzroku moze byc? Nosze soczewki.
2. Mieszkam w bloku, mam tez dom, w ktorym prowadze firme. Jak to wyglada jesli raz chcialbym miec bron w bloku gdzie mieszkam z partnerka i dzieckiem, a raz w domu w firmie a najlepiej jed a bron tu druga tu. Jak to wyglada?
  • Odpowiedz
@Axatem: umiarkowana wada wzroku generalnie nie jest problemem. Trzeba mieć na pewno widzenie obuoczne, dalej się nie wgłębiałem. Ogólnie jak widzisz w miarę normalnie z okularami/soczewkami, to nie powinno być problemów.
Papier ostatecznie wystawia lekarz już na etapie kompletowania wniosku o pozwolenie.

W obecnej ustawie nie ma obowiązku zgłaszania miejsca przechowywania broni. Podajesz jedynie miejsce stałego pobytu. Broń może być przechowywana gdzie Ci pasuje, niemniej zawsze w szafach o normie
  • Odpowiedz
@ppqa: braterstwo.eu chcialbym sie tam zapisac, bo u mnie w miescie jest strasznie drogo. Moge byc czlonkiem u was, a zawody zdawac u siebie ?
  • Odpowiedz
@Axatem:

Czy wada wzroku moze byc? Nosze soczewki.

Może być. Znam osoby z tak dużą wadą na jedno oko (konkretnie prawe), że nie były w stanie strzelać z prawej ręki i musiały się przestawić na lewą przy strzelaniu z broni długiej.
Masz widzieć na tyle dobrze, żeby nie pomylić człowieka z tarczą. Albo z dzikiem #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jeśli chodzi o przechowywanie
  • Odpowiedz
@Z_dupy_strzelec:
Wpisowe do klubu - 600 zł (w tym ubezpieczenie, nie podlega zwrotowi)



Staż kandydacki podczas procesu ubiegania się o członkostwo w stowarzyszeniu 1000 zł lub praca na rzecz klubu
  • Odpowiedz
@Axatem: To nieźle pojechali :)

Na zawody możesz jeździć gdziekolwiek. Są osoby jeżdżące po całej Polsce. Sam kilka razy wybierałem się poza województwo na jakiś fajny event. Wizyty w innych klubach to normalka.
  • Odpowiedz
@Axatem: Z drugiej strony, jeśli to stowarzyszenie ma porządną strzelnicę i jeśli wstęp jest darmowy w ramach członkostwa to może to wcale nie być taka zła oferta.
Zależy jeszcze, jak często będziesz korzystał ze strzelnicy, gdy kupisz już własną broń.
Jeśli bardzo sporadycznie, to opłaca Ci się zapłacić te 30-40 zł za godzinę na jakiejś komercyjnej.
Mnie na przykład by się nie opłacało.
  • Odpowiedz
@Axatem:

no tak, zapisze sie na braterstwo.eu, a zrobie zawody itp. Na miejscu

Pamiętaj, że zanim uzyskasz Licencję Zawodniczą, możesz nie zostać dopuszczony do niektórych zawodów. Ale to już taki szczegół. Jest dużo imprez "dla wszystkich", bez ograniczeń.
  • Odpowiedz
@Axatem: tak, zawody możesz robić gdzie chcesz, po upewnieniu się, że są odpowiedniej rangi (jest ich dużo, nie ma z tym problemu).

Jedna kwestia, którą widzę przy zapisywaniu się do "zdalnego" stowarzyszenia to to, że musisz nauczyć się w miarę celnie strzelać. Powinieneś mieć więc w okolicy strzelnicę, na której będziesz ćwiczył.
  • Odpowiedz
@Axatem: Nie odpowiem na to pytanie, bo to bardzo indywidualna sprawa.

U siebie wpisowe płaciłem 300zł.
Plus składka roczna 300zł.
Nie było czegoś takiego jak płatny staż kandydacki. Klub zapewniał szkolenie w ramach składki. ALE:
(i to dość spore ALE) - szkolenie było na zasadach koleżeńskich. Tzn. doświadczeni koledzy uczyli nas za darmo tego wszystkiego, czego potrzeba na egzaminie. Płaciliśmy tylko za amunicję. Jeśli ktoś chciał wystrzelić trochę więcej; nie
  • Odpowiedz
@Axatem: Zgadza się.
Zobacz też, jaką mają strzelnicę. To wszystko kosztuje. Budowa a później utrzymanie. Dla średniej wielkości strzelnicy roczna opłata do gminy może wynieść kilkadziesiąt tysięcy zł rocznie. Za samo użytkowanie terenu.
Strzelectwo nie jest tanie ale w porównaniu z innymi "zajawkami" nie jest też jakoś strasznie kosztowne.
  • Odpowiedz
@Z_dupy_strzelec: Opolski Klub Strzelecki Husarz dysponuje strzelnicami zlokalizowanymi w miejscowościach:



Jełowa (gmina Łubniany).
Obiekt o długości osi 50 m i szerokości 20 m oferuje 10
  • Odpowiedz
@Axatem: Ta pierwsza to bida. Jedna oś. A jak jest jedna oś to zawsze jest tłok.
Brzeg wydaje się dużo lepszy. Na ich stronie jest też informacja o chęci budowy kolejnej.
I fakt, że w okolicy nie ma innych klubów też wpływa na ceny. Prawo rynku ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Axatem: Ja pierdzielę co za wymagania :d to ma służyć rekreacji czy czemu, te godziny społecznie szczególnie Bardzo zachęcające, szczególnie dla początkujących strzelców. Ja bym olał taki obiekt, muszą niezłe dziady tam rządzić.

ps. płacę 250 zł na rok i mogę strzelać do woli, mając prowadzącego strzelanie mogę nawet sam być na obiekcie (wlkp)
  • Odpowiedz