Wpis z mikrobloga

Cześć, w jaki sposób można wyznaczyć siłę docisku materiału ciernego do koła zębatego w nawrotnicy? Tutaj przykład tego mechanizmu na podstawie jednego rysunku z chomika.
Dźwignia zmiany kierunku obrotów jest obrotowa, blokuje się przez docisk kulek w otworach.
Niestety przez genialnego prowadzącego muszę zmienić połowę projektu 2 tyg. przed terminem oddania, bo jednak stwierdził, że mój wcześniejszy pomysł jest zły, mimo zaakceptowania go w październiku (°°

#politechnika #politechnikapoznanska #mechanika #mechanikaibudowamaszyn #mibm #pkm #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_Nav9CEFX9C71dmrFcT79u5FlB7XErxKy.jpg
  • 9
@silnikAtrakcyjny: dzięki, popodstawiam jakieś wartości i zobaczymy co wyjdzie
@CzeXD: miałbym do zmiany prawie cały projekt, bo przekładnie stożkową policzyłem zgodnie z Dziamą, a nie tak jak "tłumaczył" prowadzący. Przez "tłumaczenie" mam na myśli narysowanie przekroju koła z zaznaczonymi wielkościami i napisaniem 3 wzorów XD Udało mi się wykłócić, żeby już tego nie zmieniać, ale zajęło mi to lekko 30min
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czerczil: masz chyba jakieś założenia projektowe, nie? Przenoszony moment czy coś?
Siła tarcia musi przenieść ten moment po prostu.
Also, ciężko mi uwierzyć że docisk kulek ma to utrzymać
@padobar: sprężyny będę chciał dobrać takie, aby równoważyły siłę docisku. Pytanie potem, czy siłą rąk da radę przestawić dźwignię. Ale to wyjdzie jak będę liczyć wszystko.
@Powuyo: Torzyński XD