Wpis z mikrobloga

Mam ostatnio paranoję, że ktoś na mnie weźmie dług lub toczy się przeciwko mnie jakieś postępowanie o którym nie wiem.
Mam założone kontu w BIK-u, ale czy mogę jeszcze jakoś sprawdzić czy przykładowo nie ściga mnie komornik lub nie szuka policja?
Aha i mieszkam poza Polską, a dzisiaj przykładowo przyszedł mi SMS z Poczty Polskiej, że mam nieodebrane awizo listu poleconego.
#kiciochpyta #prawo
  • 6
@thewickerman88: nie zgodzę się że zgłasza właśnie tam. Tym bardziej, że ilość spraw w EPU raczej maleje bo to już nie jest żadne lepsze rozwiązanie. Nie ma reguły, ale na pewno samo zarejestrowanie w EPU nie rozwiąże problemu, bo to tylko część spraw. Getin pozywa w EPU, ale już np PKO BP normalnie. Tak samo nie wiem, ZTM w Poznaniu też w normalnych sądach
@Egribikaver: nie ma czegoś takiego jak regionalne e-sądy. E-sąd jest jeden w Lublinie, ale każda apelacja ma swój portal na którym są rejestrowane sprawy które się toczą w zwykłych sądach. Np. masz portal apelacji poznańskiej i w niej masz rejestrowane elektronicznie sprawy z Poznania, Obornik etc.