Wpis z mikrobloga

Może eksperci z #openstreetmap #osm będą wiedzieć. Wprowadzili nam w firmie we flocie samochodów program bezpiecznej jazdy. Każdy samochód ma GPS odpowiednio skalibrowany, który sprawdza czy za bardzo nie przyśpieszamy, hamujemy, jeździmy po wertepach i oczywiście czy nie przekraczamy prędkości na odpowiednich odcinkach drogi.

Niektórzy koledzy mają problem z prędkościami bo na ich odcinkach dróg nie ma zaktualizowanych ograniczeń prędkości - aktualnie np. jest ograniczenie 90 a oni mają jakieś stare dane z ograniczeniem np. 50.

Orientujecie się z jakich map oni mogą korzystać? Opcja tych ograniczeń jest tylko w Open Street Maps czy może jednak w Google też to jest podawane?

Główna aplikacja desktopowa pokazuje na dole, że korzysta z map Navigo. W aplikacji mobilnej gdzie można podejrzeć odcinek jest Google Maps. System GPS to Konsalnet.
  • 3
@Vojak: Pracuje w podobnej branży więc mogę ci coś podpowiedzieć.

Każdy samochód ma GPS odpowiednio skalibrowany, który sprawdza czy za bardzo nie przyśpieszamy, hamujemy, jeździmy po wertepach i oczywiście czy nie przekraczamy prędkości na odpowiednich odcinkach drogi.


@Vojak: Styl jazdy jest zależny od konkretnego pojazdu. Podaj markę model i rocznik pojazdu to powiem ci co odczytuje komputer pokładowy :).
Mitem jest, że można odczytać jazdę po wertepach. Możliwe to jest
Mitem jest, że można odczytać jazdę po wertepach. Możliwe to jest przy podłączeniu się czujnikiem pod amortyzatory, ale jest to dość znaczny koszt więc w przypadku większej floty pojazdów nie jest to opłacalne.


@Micho_master: do każdego kierowcy przyjechał serwisant i wymieniał albo kalibrował ten nadajnik GPS. U mnie np. przyjechał i powiedział, że musi zmienić kierunek ustawienia tego GPS w kierunku jazdy bo od teraz będzie mierzył nachylenie/przeciążenia samochodu by można
Mitem jest, że można odczytać jazdę po wertepach. Możliwe to jest przy podłączeniu się czujnikiem pod amortyzatory, ale jest to dość znaczny koszt więc w przypadku większej floty pojazdów nie jest to opłacalne.

@Micho_master: do każdego kierowcy przyjechał serwisant i wymieniał albo kalibrował ten nadajnik GPS. U mnie np. przyjechał i powiedział, że musi zmienić kierunek ustawienia tego GPS w kierunku jazdy bo od teraz będzie mierzył nachylenie/przeciążenia samochodu by można