Wpis z mikrobloga

@matkaPewnegoMirka: a #!$%@? tam. Co roku są w teleekspresie informacje, że coś tam dziwnie zakwitło, miś nie poszedł spać na zimę.
I w drugą stronę, że jest #!$%@? zimno, więc rolnicy już liczą straty, bo im plony przemarzły, dlatego, że mieli suszę i ostrą zimę jednocześnie. I tak do #!$%@?.
  • Odpowiedz
@o_co: i oczywsiście zaraz zlatują się obroncy klimatu, drogie warzywa bydo, niski poziom wod bydzie , susza bydzie, japka pomarzno w kwietniu, ola boga. czy wy jeden z drugim rozumiecie, ze wasze pieprzenie nic nie zmieni, a jedyne co mozna zrobic to inwestować w retencję wody. zmiana podogdy sama w sobie nie jest zła, bo klimat w tym kraju za ktorym tylu z was tęskni był #!$%@?, było moze 4
  • Odpowiedz
@o_co co z tego, że w Norwegii śnieg, jak w moich okolicach tej zimy temperatura może dwa razy spadła poniżej -5, a normalnie bywały mrozy nawet do -25, -30? ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Tak z ciekawości do ludzi, ktorzy się cieszą że nie ma porządnej zimy. Słyszeliście kiedyś o globalnym ociepleniu i jakie są jego skutki?


@AMPlifier: Powiem tak: globalne ocieplenie i jego skutki są przerażające i trzeba mu zapobiec. Natomiast jestem osobą, która marznie w temperaturze poniżej 15 stopni, jesień i zima to dla mnie najgorszy koszmar. Także dla mnie to takie szczęście w nieszczęściu xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fadamaker: mapy nie znalazłem, ale źródło tej z opa ma wykresy pokrycia Polski śniegiem w czasie (oś x to czas, oś y to procent powierzchni państwa pod pokrywą)
I widać na nich, że były zimy raczej spokojne (2006/07), ale też dużo bogatsze (rok wcześniej)
Trochę bardziej w tył, bo używając przykładów z całego stulecia, sytuację opisuje ten artykuł - z raczej oczywistych względów nie ma on danych satelitarnych o pokrywie,
Nahcep - @Fadamaker: mapy nie znalazłem, ale źródło tej z opa ma wykresy pokrycia Pol...

źródło: comment_c2pKmPDyuCfdXLSDm2c4RnHIPqs7MPYO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz