Wpis z mikrobloga

@jak-zyc: Generalnie jesli samolot robi sobie takie kolka to albo wypala paliwo, zeby mogl wyladowac (bezpieczna masa do ladowania jest nizsza niz na start), albo czeka na swoja kolej ;) jak by cos sie #!$%@? powaznego i nie daloby sie tam ladowac to odlecialby pewnie na inne lotnisko
  • Odpowiedz
Pewnie robią type-rating czyli szkoła sie na dany typ airbusa, przyleciał z Budapesztu więc zagadzaloby się bo tam głownie szkoła ale Rzeszow jest blisko i z reguły ma mały ruch.
  • Odpowiedz
@jak-zyc jakieś szkolenie pewnie, u mnie w wakacje nad domem latał i zrobił kilkanaście okrążeń ¯_(ツ)_/¯ Też nie wiedziałem o co chodzi xd dopiero potem na wykopie znalazłem, że to jakieś ćwiczenia
  • Odpowiedz
@jak-zyc: Wygląda to na „Base Training”, element „Type Ratingu”, czyli szkolenia na konkretny typ samolotu. Jest to pierwszy kontakt z „żywym” Airbusem, po wielu godzinach ćwiczeń symulatorowych. Po przejściu szkolenia kadeci będą musieli wylatać kilkadziesiąt sektorów (odcinków) z pasażerami, siedząc na prawym fotelu, po lewej mając instruktora a za sobą pilota-bezpiecznika (safety pilot). Po przejściu „line training”, staną się samodzielnymi, pierwszymi oficerami w Wizzair.
  • Odpowiedz
@jak-zyc: Tak jak kolega napisal wyzej, to jest cwiczenie polegajace na wykonanie kilku kręgów w pełni wizualnie lądując bez zadnych pomocy radionawigacyjnych. Pierwszy kontakt z samolotem po symulatorach, wbrew pozorom tylko grafika jest lepsza ;))
  • Odpowiedz