Wpis z mikrobloga

Chcę pobawić się 5m taśmą led WS2812/3 wraz z Arduino. Finalnie ma to być coś co będzie działało z ESP8266 albo dalej na Arduino. Wyszło mi gdzieś, że najlepiej będzie zakupić zasilacz oferujący co najmniej 100W. Większość zasilaczy o tej mocy chodzi na 12V. Ja natomiast potrzebuję 5V. Jak to rozsądnie obejść? Rezystorami? Przetwornicą jakąś?

( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jestem wielkim elektronikiem, praktycznie żadnym i zastanawiam się po prostu jakie najbardziej łopatologiczne rozwiązanie da tutaj radę.

#arduino #led #majsterkowanie #elektronika #elektroda
  • 8
@cohontes: Ta taśma 18W/m jest bardzo mocna. nie idzie na nią patrzeć jak wali na full. Zasilacz możesz kupić komputerowy z demobilu za 30zł. Są takie co dobijają do 30A, tylko zwróć uwagę by było 30A na 5v. Bo są takie np. co mają nawet 40A, ale przy 12V, a przy 5V jest tylko 10A. Jeśli więcej prądu, to z demobilu są wojskowe. Jeśli nówka sztuka to szykuj się na ponad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cohontes: to jest pobór Maks, jeśli zaswiecisz wszystkie ledy na biało. Jeśli przewidujesz taką możliwość to musisz dać zasilanie "co kawałek" taśmy, bo przy 20A spadek napięcia na folii taśmy spowoduje utratę komunikacji po kawałku taśmy (spada napięcie nie tylko na +5v, ale przez gnd masę wraca ten sam prąd, więc poziom masy się przesuwa dla kolejnych LEDów i się transmisja rozjezdza, nawet jak napięcie per dioda jest jeszcze ok)