Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Znowu robota, w której nie płacą. Tj płacone było na początku, ale od listopada chyba przeszedłem na wolontariat, mimo woli.
Pracujesz sobie z werwą, używasz mózgu, rąk i w dniu wypłaty dowiadujesz się, że sorry, ale teraz nie mam, będą pieniądze do końca tygodnia. Liczmy od 10 grudnia. Na końcu tygodnia, że czekamy na wpłatę od inwestora (chyba #!$%@? z Kataru). I tak ani na święta nie ma hajsu, dieta czokoszokowa w zastosowaniu, a niedawno minął kolejny termin wypłaty za grudzień i co? Poczekajcie panowie, będzie hajs z banku. I teraz tylko czekasz i czekasz, własne pojazdy muszą poczekać na naprawę. A to tylko 2500/mies na rękę w aglomeracji...
Tymczasem - kolega w branży klepie 4000, buduje dom, odkłada na gorsze czasy.

Tak, pęka mi dupa z frustracji, że można człowieka wpędzać w nędzę. I jak łatwo komuś to zrobić. I jak miało być pięknie na początku...

Tak więc szukam pracy jako #mechanik najchętniej w dziedzinie terenówek #offroad, bo to moja najbliższa sercu odnoga branży.

#praca #mechanika #warsztat #frustracja #gniew #polskirynekpracy #jajebe #krakow
SPGM1903 - Znowu robota, w której nie płacą. Tj płacone było na początku, ale od list...

źródło: comment_LWnVdTdogL9KQHNlXRyUSIuPExiY1Gii.jpg

Pobierz
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BratProgramisty: niestety, nie chcę powiedzieć, bo człowiek to prowadzący nie jest cwaniakiem i Januszem.
@Frozenwar: nie wchodzi w grę jechać poza rejon Krakowa. W przeciwnym wypadku byłbym zgłosił swój akces, choćby temu, że znam oba języki, ale odpadłbym w przedbiegach z powodu stosunkowo małego stażu - 3 lata.
@SPGM1903: Dwaj własny warsztat misiek. w 4x4 się nie odpędzisz od klientów jak będziesz dobrze robił.
Na początku możesz bez rejestracji firmy jak masz trochę sprzętu spisując umowy o dzieło.
Jak zauważysz że się kręci to jedziesz z koksem.
Sam szukam często dobrej miejscówki żeby porobić coś z autem, a specjalistów od 4x4 prawie nie ma.
@SPGM1903: Ty to jeszcze masz fach w ręku. Ja za minimalna +600 jako pseudografik... jak latem dowiedziałem się, że żadnego kredytu nie dostanę w moim gówno-mieście na gówno-mieszkanie, to się #!$%@? załamałem i mam już obojętny stosunek do roboty. 8 #!$%@? #!$%@? lat... najgorsze, że w okolicy czy na drugim końcu kraju czekają mnie te same pieniądze + będą ode mnie czegokolwiek wymagać (obecna praca jest bardzo luźna ale też wykończająca
@BratProgramisty: Słuchaj co z tego że daleko od wszystkiego, ja jeźdzę do imielina z Kato 45km bo dobrze tam robią 4x4. Z 50 kaflami przesadzasz, 2 szafki narzędziowe teng jakieś 8 kafli, migomat 500 podnośnik bez sensu na 4x4 wiec kozły pod ramę i fru z robotą. Elektro narzędzia możesz brać z lidla są tak samo gówno warte już jak makita albo niebieski bosch.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wodkajakwodka: @Tonari_Totoro: zakładacie, że mam z tak obszerną wiedzę, by pociągnąć taki warsztat, by go wyposażyć i utrzymać, a na dodatek mieć na ewentualne błędy :D macie bardzo wysokie mniemanie o mnie, który ma TYLKO trochę ponad 3 lata doświadczenia.
To dużo czy mało na ogół - nie wiem, nie umiem ocenić z boku, wiem na pewno, że na własny trzeba jednak mieć nieco większe doświadczenie.
A dodatkowo to, co
@SPGM1903: Prowadziłem warsztat ciężarówek, a jestem laborantem i gówno wiem o ciężarówkach. Mimo to robiłem ponad rok wszystkie silniki w manach serii TG. A wyposażenie miałem wtedy z tenga i elektronarzędzia z nieistniejącego już praktikera... spokojnie miałem z tego 10k na miesiąc, pozbyłem się bo wspólnik był idiotą.
@BratProgramisty:
Od zera, tyle tylko że miałem też swoje trucki.
Jeśli chodzi o 4x4 to robisz zawieszenia, ramy łatasz, snorkle mosty przekładasz.. jak ktoś od ciebie chce elektroniki to od tego jest inny warsztat. Ode mnie jak klient chciał żeby mu kompa naprawiać po zalaniu olejem z wiązki w 10.5litowym silniku to słałem do oławy, jak głowica słałem do jaworzna, jak świecie zapiekły przyjeżdżał chłop.
Interfejs miałem chinola za 1200 zł
@Tonari_Totoro: wiem o co chodzi w przypadku 4x4 bo sam jeżdżę różnymi 4x4 od jakichś 8 lat i sam je serwisowałem, łączni z modyfikacjami (robieniem SPOA i różne takie). Nie wierzę, że nie miałeś poduszki finansowej w postaci tych 20-30k :) Już nie mówiąc, że kasa z ciężarówek jest nieco inna niż z aut, które ludzie często traktują jako hobby (tak, wiem jakie są stawki za terenówki).
@BratProgramisty: Na truckach średnio się kasuje 80 zł/h, części tańsze niż do osobówki nie raz.
Jeśli chodzi o warsztat zaczynałem od zera, tyle miałem pojęcia ile się wcześniej moja flota psuła.
Trafiłem na chłopa który był też mechanikiem amatorem i sam też miał 3 trucki. Zgadaliśmy się na wynajem wspólnej hali na 17m z kanałem za 2,5k żeby robić swoje bo taniej wychodzi.
Narzędzia wyszły nas jakieś 5 tyś, sprzęt do