Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki
Znalazłem ogłoszenie w którym ktoś chce sprzedać sklep internetowy działający już kilka lat.
Mam akurat tyle gotówki i męczy mnie bardzo by kupić coś takiego.
Pytanie jest jedno a właściwie dwa.
Czy jak ktoś mówi że zarabia na tym 100k to czy mogę to jakoś zweryfikować?
Druga sprawa kwestia marketingu czyli tak naprawdę SEO czy można jakoś zweryfikować czy jest to dobrze zrobione.
I trzecia czy w czasach Amazon Allegro czy Ali sklepiki internetowe mają sens?
#ecommerce
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sl_w_k_1: niech ci pokaże dane ze sprzedaży
można, najlepiej zagadać do firmy od seo, żeby sprawdzili
mają, ale zależy od towaru, cen i tego jak duża jest konkurencja, również wśród innych sklepów internetowych.
na ile wyceniony jest sklep zarabiający 100k?
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Mają, poproś o bilans oraz ostatnie 12 deklaracji PIT i Vat wraz z rejestrem JPK. Będziesz widział ile sprzedaje ile na tym zarabia i ile wydaje.
Zakładam że mówimy o 100k rocznie?
Sam myślałem żeby puścić swoją ale nikt raczej nie da 3-4 baniek które bym chciał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Temat rzeka. Zacznę od końca: tak ma sens. Amzony, allegro to uzupełnienie do własnego sklepu albo na odwrót. Dostajesz bana na allegro, wielka awaria, zmiana regulaminu i co? W sklepie kontrolujesz koszty, miejsca promocji itd. Do tego "darmowy ruch" z Googla, FB a nawet allegro.
Może weryfikować na podstawie analyticsa mniej wiecej jaka sprzedaż jeśli ktoś nie nabijał statystyk. No i kwestia zarabia czy to przychodu. Jak zarabia to
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: No i kwestia pakowania i wysyłania. Nie mam pojęcia co ten sklep wysyła (czy realne rzeczy, czy wirtualne?), a jeśli realne to ile paczek dziennie. Spakowanie kilkunastu paczek dziennie, to też może być kilka godzin roboty.
Dlaczego ten ktoś sprzedaje sklep?
  • Odpowiedz