Wpis z mikrobloga

@przegladarkauzy: Usuwałem 2 zęby 3 miesiace temu. Nie zapłaciłem nic, ubezpieczenie pokryło cały koszt. Najpierw poszedłem do dentysty a ten skierował mnie do jakiegoś tam chirurga dentystycznego z datą na następny miesiąc bo taką sobie wybrałem, być może dało się szybciej. Co do bólu. Samo wyrywanie było tylko po prostu nieprzyjemne. Nie ma dużego bólu, ale całe wyrywanie było dla mnie po prostu niekomfortowe. Po operacji nie bolało mnie jakoś bardzo,
@przegladarkauzy w Technikerze wygląda to tak:
Idziesz do dentysty on daje ci skierowanie do Zahnchirurga, mnie nic nie bolało ale nie było miejsca na ósemki więc musiałam je usunąć.
Potem idziesz do chirurga, on to ogląda i daje ci papier do podpisania z opisem tego jak to będzie wyglądało, potem umawiasz termin.
Przychodzisz na zabieg ( mi wyrwali 3 na raz ), dostajesz recepty i zwolnienie z pracy na tydzień, koszt 0
@przegladarkauzy ja mialam ekstra przygode, bo byly rwane osemki I dziewiatki xd na Krankenkasse poszlo, ale za znieczulenie ogolne doplacilam 300 €, bo sie balam. W zwiazku z tym, ze to sytuacja ekstra, to musialam CT miec, tez nic nie placilam. Na deser dostalam zwolnienie na tydzien I elo.
i zwolnienie z pracy na tydzień


@hannybunny: Ja dostalem 1 dzień za wyrwanie osemek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak tylko pisze. Niektórzy pracodawcy żle patrza na zbyt czeste i dlugie L4 na wyrywanie zębów. Moga Cie zwolnic i wtedy tez Twoj przyszly maz zmienia sobie klase podatkowa na 3 i placi nizsze podatki niz w Polsce ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
@hannybunny Orientujesz się czy po operacji mogę iść na drugi dzień do pracy? To dosyć ważne bo przez 3 najbliższe miesiące nie ma dla mnie zastępstwa, już ugadalem się na wolne co 10 dni, strasznie słabo gdybym musiał leżeć w domu. Praca nie jest za bardzo fizyczna, w sumie jak sie nie #!$%@? to sie nie spoce nie ma przeciwwskazań do tego?
@przegladarkauzy to zależy od ciebie jak bardzo będziesz napuchnięty itd. Dla niektórych to jest koszmar a dla innych ok. Może umów się na piątek to wtedy weekend sobie przelezysz i pewnie po dwóch dniach będziesz mógł od biedy pracować. Teoretycznie największą opuchlizna pojawia się w 3 dzień ale to indywidualne.
@hannybunny Pracuje w UR w mniejszym zakładzie mięsnym. Nie mam wolnych weekendów w każdym razie dzięki, opuchlizna w niczym mi nie przeszkadza i tak chodzę w masce bardziej chodziło o to czy nie będę czuł bólu albo dyskomfortu który nie pozwoli mi pracować