Wpis z mikrobloga

  • 1
@salvador5000 Podłącz kompa i sprawdź temp. Może być tak, że wskazówka źle pokazuje temp. Częsta usterka w alfach. Mi w 156 wskazówka 5 stopni zaniza.
  • Odpowiedz
@salvador5000 1.9 jtd co prawda z fiata, ale był padnięty termostat. Teraz temperatura idealnie 90*.
Jest też taki trik na termostat włożony w rurę w stronę chłodnicy żeby zaoszczędzić na oryginalnym
  • Odpowiedz
  • 0
@jotodupca no to tu jest podobnie. 8 km i nic się nie podnosi. Chyba spróbujemy zakryć trochę chłodnice i zobaczę czy się nagrzewa. Albo czy przewody do chłodnicy ciepłe odrazu. Drogi termostat? Bo to chyba ten sam będzie.
  • Odpowiedz
@salvador5000 nie ma znaczenia czy jest lato czy zima, silnik przy sprawnym układzie chłodzenia będzie miał zawsze taka samą temperaturę tylko się będzie dogrzewał dłużej lub krócej. Dlatego albo otwarty termostat albo walnięty czujnik lub wskaźnik.
  • Odpowiedz
@salvador5000: tydzień temu miałem w bravie 1.9jtd przygodę z termostatem.
Okazało się że parę miesięcy jeździł z uszkodzonym, cały czas otwartym termostatem. Wskazówka na desce zawsze pokazywała dobrą temperaturę! Silnik niedogrzany, jedyne objaw to dużo wyższe spalanie, ale obwiniałem o to wtryski. Aż przyszły mrozy i któregoś razu po włączeniu nawiewu leciało tylko zimno i spaliły się bezpieczniiki światła mijania:). Okazało się że termostat się zamknął, zagotował płyn, pękł wąż, zalało
  • Odpowiedz
@salvador5000: Jakie spalanie i jaka wersja silnikowa? Jeśli w normie spalanie to wskaźnik padł - w 156 działał jak chciał a miałem dobry termostat, czasem pokazywał przegrzanie czasem nic kompa miałem cały czas i było 88 bodaj zawsze ;) Ale polecam wymianę termostatu, w każdym z 3 jtd miałem padnięty :D
  • Odpowiedz