Wpis z mikrobloga

Ej mirasy, mam pytanie, które nurtuje mnie od wczoraj, oglądałem sobie Titanica wieczorem i tam w trakcie ewakuacji pojawia się klasyczne ‚najpierw kobiety i dzieci’. Jak myślicie, jak ta sytuacja by wyglądała teraz, w dobie równouprawnienia i feminizmu? Najpierw faceci i dzieci? Kobieta dziecko facet? A może facet dziecko kobieta i w tej kolejności wchodzą. Zapraszam do dyskusji bo serio mnie to zastanawia #kiciochpyta
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@long3r: Ja bym wolał żebym przeżył ja i np. jakiś mój ziomeczek niż jakaś randomowa typiara więc w obliczu zagrożenia życia miałbym w p-----e kwestie moralne xD Zresztą wszyscy są równi, co mam ginąć jak białorycerz bo ktoś ma cipe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hasz5g: Kobieta w ciągu 9 miesięcy może być w ciąży (pomijając dziwne przypadki) z jednym partnerem. Facet za to może w 9 miesięcy wiele ciąż spowodować. W efekcie kobieta jest istotniejsza i to ją w pierwszej kolejności się ratuje według założeń o przetrwaniu obowiązujących kiedyś. One się nie wzięły z nikąd tak samo jak ogólny stosunek etykiety wobec kobiet.
  • Odpowiedz
  • 0
@taki_tam_ktos dzieci (szczegolnie chlopcy) tez moga byc w ciazy raz na 9 miesiecy?

Dorosly ktory przetrwa moze miec wiele dzieci, wiec czemu ratuje sie jedo dziecko ktore bez doroslego najpewniej nie dozyje do doroslosci i stawia sie je w tym przypadku na rowni z kobietami?

A moze jednak chodzi o cos innego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hasz5g: Akurat dzieci to dzieci. Mają teoretycznie więcej lat przed sobą, a skoro mówimy o katastrofie statku, a nie końcu świata, to ktoś się uratowanymi zajmie. W tym również dziećmi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hasz5g: Ale na pocieszenie to co ja piszę, to teoria i założenia tego, jak powinna wyglądać ewakuacja z tonącego statku. Praktyka najczęściej pokazywała, że to faceci ratowali się w większej ilości, bo byli więksi, silniejsi i brutalniejsi. Gdy ludziom zagląda śmierć w oczy bywa dostatecznym motorem napędowym, by porzucić normy społeczne i robić wszystko, by przeżyć. Włącznie z użyciem przemocy względem słabszych kobiet czy dzieci.
  • Odpowiedz
  • 0
@taki_tam_ktos trzeba miec naprawde mocno uposledzone laczenie faktow zeby nie dostrzegac ze w sytuacji zagrozenia ci silniejsi powinni zartoszczyc sie w pierwszej kolejnosci tymi slabymi ktorzy sobie sami nie poradza. Dziecmi, starszymi, kobietami i niepelnosprawnymi i to ze kobieta moze byc w ciazy raz na 9 miesiecy nie ma nic do tego.

Jak ktos wczesniej zauwazyl sama niepisana zasada wziela sie z bodaj 1840 roku gdzie po zauwazeniu pozaru na statku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hasz5g: Status kobiet w społeczeństwie nie wziął się stąd, że są słabsze, tylko stąd, że od zawsze kobiety były uosobiane z tymi, którzy dają życie. Stąd nawet do tej pory są popularne kulty matriarchalne.

A troska o potomstwo również wynika z powyższego. Co do osób starszych, kalekich... Eugenika korzeniami sięga dużo dalej w przeszłość i z nikąd się nie wzięła.
  • Odpowiedz