Wpis z mikrobloga

Ej mirasy, mam pytanie, które nurtuje mnie od wczoraj, oglądałem sobie Titanica wieczorem i tam w trakcie ewakuacji pojawia się klasyczne ‚najpierw kobiety i dzieci’. Jak myślicie, jak ta sytuacja by wyglądała teraz, w dobie równouprawnienia i feminizmu? Najpierw faceci i dzieci? Kobieta dziecko facet? A może facet dziecko kobieta i w tej kolejności wchodzą. Zapraszam do dyskusji bo serio mnie to zastanawia #kiciochpyta
  • 28
  • Odpowiedz
kobiety będą równiejsze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@long3r: W tym przypadku akurat nie chodziło o równość. Kobiety i dzieci jako przedłużenie gatunku były istotniejsze. Tak, zaraz krzyk się pewnie podniesie, że facet również jest potrzebny do rozmnażania. Prawda, ale to kobiety rodziły wówczas i rodzą teraz. Stąd taka, a nie inna kolejność.
  • Odpowiedz
@long3r: Myślę, że w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia wszelkie dylematy czy facet identyfikuje się jako kobieta lub czy kobieta jest hetero czy homo poszłyby w odstawkę.

Człowiek w takim przypadku stara się myśleć jak najprostszymi ścieżkami. Wówczas wszelkie 'wyższe' normy społeczne tracą na znaczeniu.

  • Odpowiedz
@long3r: Zgodnie z wytycznymi po katastrofie Titanica (było bardzo wiele wdów i sierot) zmieniono kolejność podczas ewakuacji. Obecnie należy ewakuować rodzinami.
Chodzi o to, aby nie trzeba było wydawać kasy na sieroty i ewentualne wdowy.
Podejście czysto biznesowe.

To są oficjalne wytyczne.
Z tego też prawa bardzo chętnie korzystają śniadzi imigranci. Przybywa jeden, załatwia pozwolenie na pobyt, a potem dołącza do niego rodzina, której prawo pobytu też się należy.

Mało kto
  • Odpowiedz
  • 0
@long3r:

W tym przypadku akurat nie chodziło o równość. Kobiety i dzieci jako przedłużenie gatunku były istotniejsze. Tak, zaraz krzyk się pewnie podniesie, że facet również jest potrzebny do rozmnażania. Prawda, ale to kobiety rodziły wówczas i rodzą teraz. Stąd taka, a nie inna kolejność.


Fajnie to sobie na chlopski rozum tlumaczysz, ale wtdaje mi sie ze gdyby nagle wszystkie kobiety na wszystkich statkach na swiecie utonely to gatunek ludzki wciaz
  • Odpowiedz