Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema,

Czy ktoś wysyłał przesyłkę listowną za granicę za pomocą Pocztex? Widziałem tam Global i zwykły priorytet (nie wiem czym to się różni). Czy lepiej sobie darować i wysłać DPD? Może jakieś inne polecane firmy wysyłkowe?

Pozdrawiam

#polska #pomocy #wysylajo #zagranico
  • 4
@magnuss: Zwykłe listy zazwyczaj wysyłam pocztą poleconym priorytetem i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby jakiś nie doszedł.
Co ciekawe kilka razy najzwyklejszy priorytet doszedł szybciej niż ten polecony... ale to do Włoch także oni tam mają inny stan umysłu ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pdk_kmwtw: ja chce wysłać do siebie do Hiszpanii więc podobnie jak Ty, a wiesz ile czasu idzie taki list (50g wagi, zwykła koperta) i czym jest ten polecony priorytetowy a wersja global bo nie mogę rozróżnic tego
@magnuss: Wiesz co ta wersja global z tego co widzę to bardziej gdybyś jakiś nieduży przedmiot chciał w przesyłce umieścić, albo jakąś książkę czy coś do 2kg. Jeśli chcesz wysłać tylko kilka kartek bez jakiejś wielkiej wartości to myślę że cenowo korzystniej będzie poleconym priorytetem.
Polecona przesyłka to taka, której odbiór od listonosza musisz potwierdzić swoim podpisem więc w razie zaginięcia przesyłki masz po niej jakiś ślad/podstawy do dochodzenia zwrotu kosztów