Wpis z mikrobloga

Hej bywalcy wesel. Co wg Was lepiej się sprawdza na weselu - drinkbar z barmanem, czy do jedzenia - poza standardowym menu - prosiak lub dzik? Wybraliśmy mięcho, ale w sumie... na takich imprezach i tak jedzenia jest zawsze za dużo.
#slub #wesele
  • 21
@persil91 drinkbar, nie wszystkie kobitki walą wóde razem z chlopami. Wtedy mogą iść do drinkbaru i sobie coś dziabnac, a i czasem jakiś Januszek spróbuje sobie "drynka z palemko". ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@persil91 u nas była wódka, wino białe półsłodkie, czerwone półwytrawne, whisky, 10 rodzajów maminych nalewek - duża różnorodność i zużycie wszystkiego było przez to na podobnym poziomie
@persil91 ciężko powiedzieć. Zależy czy chcecie mocno dopiąć budżet czy nie. Ja np. nigdy nie piłem wina na weselu. Zazwyczaj piją tylko kobiety i to też nie wszystkie, bo kierowca, dzieci itp.
@persil91: żarcia i tak będzie w bród podejrzewam (że zostanie i będziesz rozdawać bliskim/potrzebującym na drugi dzień), a dobry drink fajna odskocznia od wódeczki
@persil91: jak dla mnie barman. Wszelkie swojskie pomysły pokroju prosiaka zazwyczaj kiepsko się kroją i więcej z tym dłubania niż jedzenia, a do tego sporo się zmarnuje. Fajny barman, z ofertą alko/bezalko, na wielu imprezach na których gościłem robił super robotę.
@persil91: byłem na dwóch weselach z barmanami i obaj grali w sumie główną rolę imprezy - bardzo rozchwytywani zarówno przez kobiety jak i facetów. Zwłaszcza za drugim razem gdzie barman oprócz kolorowych drinków dla pań, które były bardzo dobre umiał zrobić mocne kopniaki dla facetów a akurat u nas mocne głowy w okolicy.

Prosiak w porównaniu z tym to takie meh, pojedzą i zapomną za godzinę. Ale prosiak ogólnie bardzo spoko.
@persil91: jeżeli spodziewacie się że będzie trochę dzieci na weselu to ja zawsze polecam wziąć animatorkę do zabaw z dziećmi gdzieś w zakątku/zapleczu sali - za kilka godzin animacji typu rysowanie, tworzenie prezentu dla pary młodej (baloniki/mydełka) zapłacisz pewnie 200-400 zł (zależy od regionu i liczby dzieci) a będzie spokój na parkiecie oraz rodzice dzieci docenią że będą mieć czas dla siebie. Barman fajna sprawa.

Co do prosiaka czy dzika to
@persil91: w sezonie jestem prawie co tydzień na weselu bo je filmuje, palące się prosiaki (i inne mięsa) to najgorsze co może być. Rzadko kiedy się ustawia kolejka po nie a do drink barku zawsze.