Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na styczeń 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. W miniony poniedziałek odbyła się premiera mobilnych ryzenów opartych o architekturę Zen2. AMD przekazało, że w pierwszym kwartale 2020 roku ma się pojawić 12 modeli laptopów, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości i na ile to będą papierowe premiery. Część ma się pokazać w lutym, a część już zapowiedzieli dopiero na początek drugiej połowy tego roku. Z wstępnych testów i "slajdów" wygląda na to, że będą trochę szybsze(obciążenia jedno, wielordzeniowe i większa wydajność zintegrowanych grafik) od obecnie dostępnych odpowiedników Intela, który już z powodu natarcia AMD będzie wypuszczał 10 generację jako kolejne odświeżenie "skylaków" z małym usprawnieniami w 14++++ nm i tiger laki w 10+ nm dla ultrabooków. Wraz z 4700U(8 rdzeni, 8 wątków), 4800U(8 rdzeni, 16 wątków) w 13 i 14 calowych ultrabookach debiutują 8 rdzeniowe procesory, powszechniejsze też będą w nich szóstki za sprawą 4600U i 4500U jak i wysokowydajne 8 rdzeniowce za sprawą 4800H w normalnych 15-stkach i 17-stkach.
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 114
  • Odpowiedz
@MLGkunek: Na studia wystarczy ci laptop z 8GB ramu z opcją dołożenia kolejnej ósemki w następy slot. Acery czy Delle z gtx 1650 wytrzymają pewnie z 6.5-7h na niższych poziomach jasności, więc też bez szału. Ta karta w 5490 jest słabiutka, tylko trochę wydajniejsza od zintegrowanej i słabsza od vegi 8 z laptopów z ryzenem 3500U.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Podepnę się jeszcze pod wątek i zadam pytanie. Moją uwagę przykuł mocno Microsoft Surface Pro 6. Co sądzisz o tym sprzęcie? Czy warto do niego dołożyć w stosunku do takiego HP Pavilion 13 z i5-8265u
  • Odpowiedz
@pokey: Zależy od ceny czy konfiguracji. Surface pro 7 będzie miał procesor z mocniejszą grafiką zintegrowaną, ja bym brał oczywiście nowszy, ale to jest kwestia złapania 256GB wersji w dobrej cenie, bo jak dobrze wiesz tam wszystko jest lutowane: procesor, ram, ssd, wifi i niczego nie wymienisz.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Ale takie ogólne pytanie. Czy surface to sprzęt "warty swojej ceny"?
Myślałem nad tą wersją:
https://www.x-kom.pl/p/470670-laptop-2-w-1-microsoft-surface-pro-6-i5-8gb-256ssd-win10h.html?gclid=Cj0KCQiAsbrxBRDpARIsAAnnz_PkcrcnQcAP8wpJLfVy99ZKkS6sOlgi4kAwhJq2wzMxBkjcdrnW1RkaAm-nEALw_wcB

Jedyna wada, to właśnie chyba ten dysk, bo pewnie system zajmuje blisko 100 GB. Ogólnie ten sprzęt mnie "urzekł" i jestem ciekaw Twojej merytorycznej oceny.
  • Odpowiedz
@pokey: lepiej nowszy o ile nie wyrwiesz szóstki w super cenie. Zwróć uwagę, że siódemka jest nie tylko szybsza, ale też lżejsza i mniejsza jeżeli chodzi o wymiary pomimo takiej samej matrycy, a przecież o to głównie chodzi jeżeli rozpatrujemy go też w kontekście trzymania w dłoniach jako tablet.
  • Odpowiedz
lepiej nowszy o ile nie wyrwiesz szóstki w super cenie. Zwróć uwagę, że siódemka jest nie tylko szybsza, ale też lżejsza i mniejsza jeżeli chodzi o wymiary pomimo takiej samej matrycy, a przecież o to głównie chodzi jeżeli rozpatrujemy go też w kontekście trzymania w dłoniach jako tablet.


@Pustulka: To dość konkretne atuty. Rozumiem że 128 GB nie ma prawa bytu, bo takie PRO 7 idzie jescze dorwać poniżej 5 tysięcy
  • Odpowiedz
Rozumiem że 128 GB nie ma prawa bytu, bo takie PRO 7 idzie jescze dorwać poniżej 5 tysięcy złotych.


@pokey: Gdyby był dysk był na slocie to nie byłoby problemu, ale kości nand są wlutowane i nic z tym bez stacji lutowniczej nie zrobisz. Inna sprawa, że niektórzy się mieszczą na 128GB i im jeszcze zostaje, ale myślę, że to jednak trochę za mało.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Huawei MateBook 13 MX150, MX250, ale teraz nie znajdziesz go niestety do 3500 zł, a tego z MX250 coś nie kwapią się z przeceną, pomyślę nad czymś innym ciekawym.
  • Odpowiedz
@Pustulka: hej robisz świetną robotę! Sam kupiłem polecany przez ciebie laptop potrzebuje jeszcze jednego typowego do pracy wiec co polecasz dla poczatkujacego grafika tak by corel w miarę chodził? Coś budzetowego raczej :)
  • Odpowiedz
@kakorass: Jak bardzo budżetowo.

i 150 i 250 widze 4k i więcej


@siodemkaxx: No niestety, ale sam laptop byłby całkiem fajny, będę aktualizował przedziały 3500 i 4000, popatrzę czy znajdzie się coś ciekawego dla ciebie.
  • Odpowiedz