Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na styczeń 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. W miniony poniedziałek odbyła się premiera mobilnych ryzenów opartych o architekturę Zen2. AMD przekazało, że w pierwszym kwartale 2020 roku ma się pojawić 12 modeli laptopów, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości i na ile to będą papierowe premiery. Część ma się pokazać w lutym, a część już zapowiedzieli dopiero na początek drugiej połowy tego roku. Z wstępnych testów i "slajdów" wygląda na to, że będą trochę szybsze(obciążenia jedno, wielordzeniowe i większa wydajność zintegrowanych grafik) od obecnie dostępnych odpowiedników Intela, który już z powodu natarcia AMD będzie wypuszczał 10 generację jako kolejne odświeżenie "skylaków" z małym usprawnieniami w 14++++ nm i tiger laki w 10+ nm dla ultrabooków. Wraz z 4700U(8 rdzeni, 8 wątków), 4800U(8 rdzeni, 16 wątków) w 13 i 14 calowych ultrabookach debiutują 8 rdzeniowe procesory, powszechniejsze też będą w nich szóstki za sprawą 4600U i 4500U jak i wysokowydajne 8 rdzeniowce za sprawą 4800H w normalnych 15-stkach i 17-stkach.
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 114
  • Odpowiedz
Myślałem o zakupie 15,6" choć myślę czy te nowsze też nie będą miały wlutowanego ramu


Będzie wlutowany

pamiętam, że coś z matrycami IPS u Huaweia było słabiej na tle konkurencji (odwzorowanie kolorów)?


@jaynovak87: Zależy do czego porównujesz, ale tak była słaba, w refreshu nie spodziewaj się cudów, bo to budżetówki.

btw. co byś polecił jako taką Windowsowską, tańszą alternatywę dla Macbooków? Coś z fajnym designem, dobrą matrycą. Pod tym kątem właśnie
  • Odpowiedz
@Pustulka: Z laptopów multimedialny / okazyjne granie z przedziału 2500-4000, który/które daje Twoim zdaniem "najwięcej za wydane pieniądze"? Mam taką sytuację, że mam ten budżet 2500-4000, potrzebuję laptopa na uczelnie /prace do programowania, który będę w domu podpinał do monitora do okajonalnej gry online (jakiejś strzelanki pewnie) w najniższych. Fajnie jakby miał więcej niż 8GB ramu i mial to 60 klatek na najniżych w grach online. Nie znam się i nie
  • Odpowiedz
@Ciemny137:

Z laptopów multimedialny / okazyjne granie z przedziału 2500-4000, który/które daje Twoim zdaniem "najwięcej za wydane pieniądze"?


Jak się pytasz o opłacalność czyli stosunek cena do możliwości, to załatwiasz sobie voucher i bierzesz - ten laptop po zwrocie za 2699 zł - link do oferty
recenzja - link

Opis o co chodzi z voucherem HP:

Przed zakupem należy zadzwonić na infolinie techniczną hp 225834373, połączyć się z działem technicznym dla
  • Odpowiedz
@Pustulka: czesc, czy taki laptop jest wart swoich pieniedzy? wczesniej mialem upatrzonego L480 ale zanim roznowa sie zdecydowala to juz zdarzyli wyprzedac
zastosowanie raczej interent i czasem corel (co do wierosci kolorow to kozysta z wzornikow wiec nie jest to wazne)
  • Odpowiedz
@Pustulka: Dobry Wieczór Panie Pustulka.
Różowa szuka małego lekkiego laptopa, który będzie wytrzymały bo często będzie podróżował w damskiej torebce (w pokrowcu ale nie w osobnej torbie). coś 13-14 cali i jak najlżejszy. Wiadomo bateria musi trzymać. Przeznaczenie dokumenty, pdf, netflix i wideo FHD z wakacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podjarała się dotykowymi ekranami więc to też będzie plusik.
Budżet do 4k.
Z tego co widziałem we
  • Odpowiedz
zastosowanie raczej interent i czasem corel (co do wierosci kolorow to kozysta z wzornikow wiec nie jest to wazne)


@srgs: Matryca jest w nim okropna.
@M4h00n: Np.Acer Swift 5 i5-1035G1 by ją miał, jak go oczywiście obecnie znajdziesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Pustulka w pracy używamy Asus vivobook s14 i sobie chwalą ludzie. Ja mam pc więc ciężko ki stwierdzić. Co myślisz o tym laptopie, może jakaś alternatywa nawet lekko droższa ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Pustulka zabrałem różową do sklepu by sobie popodnosiła i wagę dopasowała. I najpierw w media Mark był ten sam ale 14" za 3800. No i w sumie wszystko git tylko ta cena... A w euro ten sam (dysk 512, 14" ma 256) ale 15" no ale jak podniosła to powiedziała, że do torebki się zmieści, szczególnie ze różnią 800 zł za 1" i mniejszy dysk.
Jeszcze o tym o nim poczytam, ale
  • Odpowiedz
Jeszcze o tym o nim poczytam, ale czuję że to mocny kandydat.


@M4h00n: Raczej nic lepszego z dotykową i sensową matrycą za 3000 zł nie znajdziesz, jak macie go tam kompletnie zafoliowanego w pudełku to bierz, bo był też w oleole, ale już wyprzedany, poza tym już długo jest w tej niższej cenie i to kwestia czasu aż wykupią wszystkie sztuki.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Mam pytanie, potrzebuję sprzętu, który będzie używany jeden weekend w miesiącu do notowania na wykładach. W pozostałe dni będzie używany sporadycznie.
Myślałem o jakimś tablecie, który będzie miał akcesoryjną klawiaturę. Czy takie coś spełni swoje zadanie? Będzie lekki, bateria będzie wytrzymała a notowanie nie będzie sprawiac problemu?
Czy umiałbyś polecić jakieś konkretne modele?
Czy może mój pomysł jest totalnie z czapy i powinienem celowac w laptopy 13"?
  • Odpowiedz
@pokey: Tablet to pewnie słaby pomysł, a w 14-stkach będziesz miał większy wybór. Aczkolwiek jeżeli dalej chcesz coś mniejszego i nie rozbijać na to banku to obejrzyj np. używane Lenovo X260, Della 7270.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Dzieki za odpowiedz. Ostatecznie chyba padło na laptopa i bede wybierał z tej listy do 2500 zł. Pewnie ktorys HP z tym „rabatem”’400 zł
  • Odpowiedz
@Pustulka:
Siemanko laptopowe świry.

Osobiście polecam tego laptopa https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-pavilion-gaming-17-cd0020nw-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-6gb-win10h-czarny

Sam go przed chwilą kupiem. W tej cenie na pewno nie znajdziecie nic lepszego z taką grafiką

Cena:4099
* Voucher od HP -650zł
*ogólnodostępny kod rabatowy -50zł
*system w zestawie -400zł
*jeśli kupicie w godzinach 22:00=9:00 dodatkowo otrzymacie kartę podarunkową na 400zł do wykorzystanie na dowolne zakupy w MediaMarkt
*raty 0%

MINUSY
Matryca 60hz

Podsumowaując

Macie super laptopa gamingowego w cenie jakiegoś
  • Odpowiedz