Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na styczeń 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. W miniony poniedziałek odbyła się premiera mobilnych ryzenów opartych o architekturę Zen2. AMD przekazało, że w pierwszym kwartale 2020 roku ma się pojawić 12 modeli laptopów, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości i na ile to będą papierowe premiery. Część ma się pokazać w lutym, a część już zapowiedzieli dopiero na początek drugiej połowy tego roku. Z wstępnych testów i "slajdów" wygląda na to, że będą trochę szybsze(obciążenia jedno, wielordzeniowe i większa wydajność zintegrowanych grafik) od obecnie dostępnych odpowiedników Intela, który już z powodu natarcia AMD będzie wypuszczał 10 generację jako kolejne odświeżenie "skylaków" z małym usprawnieniami w 14++++ nm i tiger laki w 10+ nm dla ultrabooków. Wraz z 4700U(8 rdzeni, 8 wątków), 4800U(8 rdzeni, 16 wątków) w 13 i 14 calowych ultrabookach debiutują 8 rdzeniowe procesory, powszechniejsze też będą w nich szóstki za sprawą 4600U i 4500U jak i wysokowydajne 8 rdzeniowce za sprawą 4800H w normalnych 15-stkach i 17-stkach.
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 114
@PierroCoco: Jak do gierek to na pewno celowałbym w któryś z laptopów z GTX 1660 Ti, w sumie też lepiej brać z 6 rdzeniami(chociaż to w tych laptopach za 4400-5000 zł będzie grzałką), bo gry zaczynają być pisane pod większą ilość rdzeni, a po debiucie nowych konsol pewnie 8 rdzeni będzie nowym standardem, ale oczywiście i5-9300h czy ryzen 3550h też sobie pewnie poradzą jeszcze przez jakiś czas biorąc pod uwagę, że
@Pustulka: tytułów mu na ps4 starczy przez jeszcze sporo czasu, cyberpunk wyjdzie na ps4, wiele gier w 2020 wyjdzie na ps4. Konsola mu spokojnie przez rok posłuży, a potem może ją sprzedać i kupić ps5, gdy powstaną gry na ps5, a pierwszy boom na konsole już minie. (zamieńcie sobie ps4 na xbox, jak wolicie zielonych)
Wiadomo chociaż coś o grach na nową konsolę?
Mógłbyś polecić coś lekkiego do pociągu? Wydajność nie ważna, byle by przeżył w plecaku i z ładowarką ważył jak najmniej.


@K-S-: Ja bym pewnie wziął używanego hp elitebooka 840 g3 za około 1000 zł.

czy na tym lapku pójdzie mi Wiesiek 3?

Lenovo Ideapad 330-15 z i5-8300h, Nvidia GTX 1050, 8GB ramu,


@Fobiczek: Ja bym brał raczej z gtx 1650, ale pójdzie pewnie na medium w full hd(ewentualnie załatwiłbym sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Pustulka: do wszystkich co mają problemy typu "czy mi pójdzie Wiesiek /gie te a/ Kingdom come / pasjans /gotyk dwujka" :

Weźcie docelowy laptop.
Zapiszcie se :
- procesor
- gpu
- ram

Teraz wbijacie na znany portal YouTube i wpisujecie :
[model procesora] [nazwa gry]
Magicznie wyskoczy wam filmik z zestawem o podobnych parametrach i gra nagrana w czasie rzeczywistym, ci co nagrywają często też dają overlay gdzie jest ilość
Lenovo S540-14 z Ryzenem 5 3500u czy intelem i5-10210u czy to jeden pies?

@Hehe: ogólnie to pewnie nie zauważysz różnicy, ale:
- w 3500u zintegrowana grafika tj. vega 8 jest wyraźnie wydajniejsza od UHD620 z i5
- i5-10210u jest trochę szybszym procesorem

I kod do morele nie działa :(

Właśnie widzę, że zeszły już wszystkie promocyjne sztuki.
czy to nie jest przypadkiem najlepszy i najtańczy lapek 17 calowy w PL ? Z kodem HP to wychodzi poniżej 4k. W zestawie jeszcze office i windows


@bugzer: Wrzuciłem do zestawienia, co do pytania to zależy kto co potrzebuje, bo zaraz będzie, jak to gamingowy laptop z tylko 60Hz, co ty Pustułka zgłupiałeś musi mieć 144Hz, ale sama oferta jest ok.