Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na styczeń 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. W miniony poniedziałek odbyła się premiera mobilnych ryzenów opartych o architekturę Zen2. AMD przekazało, że w pierwszym kwartale 2020 roku ma się pojawić 12 modeli laptopów, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości i na ile to będą papierowe premiery. Część ma się pokazać w lutym, a część już zapowiedzieli dopiero na początek drugiej połowy tego roku. Z wstępnych testów i "slajdów" wygląda na to, że będą trochę szybsze(obciążenia jedno, wielordzeniowe i większa wydajność zintegrowanych grafik) od obecnie dostępnych odpowiedników Intela, który już z powodu natarcia AMD będzie wypuszczał 10 generację jako kolejne odświeżenie "skylaków" z małym usprawnieniami w 14++++ nm i tiger laki w 10+ nm dla ultrabooków. Wraz z 4700U(8 rdzeni, 8 wątków), 4800U(8 rdzeni, 16 wątków) w 13 i 14 calowych ultrabookach debiutują 8 rdzeniowe procesory, powszechniejsze też będą w nich szóstki za sprawą 4600U i 4500U jak i wysokowydajne 8 rdzeniowce za sprawą 4800H w normalnych 15-stkach i 17-stkach.
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 114
@Namjoon: Co do systemu to ci napiszę na PW, bo tutaj za bardzo nie można. Jeżeli chodzi o laptop to będzie ok, ale czy załatwiłaś sobie voucher HP na 400 zł zwrot?

Edit: nie napiszę, bo masz zablokowane PW, wpisz na googlach: windows 10 digital c# license

Możesz też go sobie teraz zarezerwować z odbiorem osobistym w sklepie tak żeby ci nie wykupili wszystkich sztuk jak wiesz, że uda ci się
Czy bez vouchera też się opłaca czy lepiej szukać czegoś innego?


@Namjoon: Bez vouchera sam laptop za 2899 zł z 16GB, 512GB SSD, 144HZ i GTX1650 i dobrymi recenzjami to również niezła oferta, tylko jak jest możliwość odzyskać z tego 400 zł to czemu nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogłabym prosić o konkrety bo jestem zielonka w tym temacie? :'(


@Namjoon:

poszukaj jeszcze na w MediaMarkt.
@Pustulka: A jesteś w stanie coś doradzić do edycji i montażu filmów? Głównie praca w Adobe Premiere i zdjęcia w Adobe Lightroom, budżet 3500/4000zł. Normalnie składałbym PC, ale zależy mi na mobilności i pracy w podróży.
A jesteś w stanie coś doradzić do edycji i montażu filmów? Głównie praca w Adobe Premiere


Adobe Premier wspiera akcelerację rdzeniami CUDA, więc teoretycznie powinieneś celować w i7-9750h + GTX 1660 Ti z tym, że to mieszczące się w budżecie 4000 zł to tylko jak złapiesz na promocji

i zdjęcia w Adobe Lightroom, budżet 3500/4000zł.

@MaleKolo5: Tutaj powinieneś celować w 144Hz matrycę, które powiedzmy, że będą jako takie znośne, bo teraz
@drk001 Miałem komuś odpowiedzieć na temat matryc, ale teraz nie mogę znaleźć albo jest to usunięte, nie byłeś to przypadkiem ty? W każdym razie IPS teoretycznie jest nazwą zastrzeżoną dla matryc LG, więc nie zawsze ją stosują, ale BOE, AUO, Chi Mei, Samsung też je produkują tylko nazywają inaczej stąd Asus czy HP piszą o EWV, ale pewnie głównym powodem jest stosowanie kilku różnych modeli zamiennie w obrębie jednego modelu. W każdym
@bugzer: W grach pewnie bardzo nie, ale oni teraz sobie to tak robią, że 60Hz jest zwyczajnie słaba, a 144Hz znośna jakościowo, bardzo nieładne zachowanie producentów z pozycjonowaniem sprzętu by wymusić dopłatę do 144Hz matrycy, ale co zrobisz. Szukałbym wersji ze 144Hz matrycą i najlepiej i7 9750h.

Jak i7 ci zbędnę to tutaj jest omen za 4500 zł minus 650 zł za voucher, który pewnie masz: https://promocje.x-kom.pl/postanowienia-noworoczne?filtry=193_kategoria[2948]&sortowanie=priceAsc&cenado=4600&cenaod=4400

Z systemem są
dzieki, faktycznie dobra promocja, wiesz moze, czy rabat od HP działa przy braniu lapka na raty?


@bugzer: Chyba działał, ale warto się jeszcze upewnić.

Co to jest te Digital License?


Wysłałem ci 2 linki.
@Pustulka: są już może jakieś "przecieki" apropo wejścia nowych Matebooków na polski rynek? bo w sprzedaży wciąż te z MX150. Myślałem o zakupie 15,6" choć myślę czy te nowsze też nie będą miały wlutowanego ramu + pamiętam, że coś z matrycami IPS u Huaweia było słabiej na tle konkurencji (odwzorowanie kolorów)?

btw. co byś polecił jako taką Windowsowską, tańszą alternatywę dla Macbooków? Coś z fajnym designem, dobrą matrycą. Pod tym kątem