Wpis z mikrobloga

Mirki, pamiętajcie, że możecie swoje okna regulować zima-lato pod względem docisku. Trzeba przestawić dynksy na ramie tak aby skrzydło okna mocniej dociskało do ramy okiennej. Jeśli na bolcu jest kropka to powinna ona być w położeniu najbliższym wnętrza pomieszczenia (tryb zimowy). Wyregulować trzeba wszystkie bolce dookoła skrzydła okiennego. Mocniejszy docisk zimą pozwala ograniczyć straty ciepła. nie zapominajcie jednak o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia.

#ciekawostki #majsterkowanie #zima #cieplo #ogrzewanie #diy #remontujzwykopem #okno
JohnMaxwell - Mirki, pamiętajcie, że możecie swoje okna regulować zima-lato pod wzglę...

źródło: comment_v4pXBElsbfmp2fmeqtuLhokd1Dj4lel1.jpg

Pobierz
  • 41
@Jarek_P:

PO CO W OGÓLE REGULOWAĆ OKNA?

Istnieje kilka przyczyn, dla których zaleca się przeprowadzanie cyklicznej regulacji okien. Jedną z nich są zmieniające się pory roku https://oknoplast.com.pl/blog/7-wskazowek-jak-przygotowac-dom-do-zimy/. W związku z różnicą temperatur stosuje się różny stopień przylegania skrzydła do ramy okiennej – w lecie można zmniejszyć docisk dzięki czemu okno będąc nawet zamkniętym, przepuszcza niewielką ilość powietrza co ułatwia samoczynną wentylację pomieszczenia. Zimą z kolei należy wziąć pod uwagę o wiele
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnMaxwell: mam dwie małe paprotki, dwa małe storczyki bez kwiatów, chociaż jeden właśnie wypuszcza te łodygi kwiatowe. Jedna potrójna sansevierie i trzy smutne geranium. Na otwarty salon. A wilgoć jest też w sypialni, biurze. Z wentylacją mam problem, bo mam chyba za niski komin. Mieszkam na ostatnim czwartym piętrze i czasami mi wyłącza piec gazowy przy mocnych podmuchach wiatru. I muszę wtedy czekać kilka minut aż złapie znowu "cug". W kuchni
gdziemojimbuspiatka - @JohnMaxwell: mam dwie małe paprotki, dwa małe storczyki bez kw...

źródło: comment_mb75MEQntzTPULGrzzuMmhoI3DDXeFrG.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: mam ten sam problem w mieszkaniu, ale tego ani okap, ani wyciąg w łazience nie wchodzą w grę, bo spółdzielnia zabrania. W mieszkaniach są podgrzewacze przepływowe na gaz i dupa zbita, mogę tylko okna otwierać i wyziębiać wnętrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)