Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Generalnie to jestem gruby w #!$%@?, i przebiegnięcie 5 metrów to horror, tak samo jak wejście na 3 piętro. No kondycja gorzej jak beznadziejna. Ale mam plany, dla których powinienem być chociaż trochę mniej ulany i z lepszą kondycją. W związku z tym chciałbym spytać czy macie jakieś fajne sprawdzone plany treningowe na "naukę" biegania? Coś co pomoże mi stopniowo wydłużać czas biegania czy ilość metrów, i powoli będzie poprawiać kondycje? Bo nie chcę po prostu iść i biegać bez planu, bo po 5 minutach zakończę i się tylko od tego odbije

#bieganie
  • 13
@FloweryTaste: 30 min ciaglego biegu jesli chodzi o plan.
Do tego jak jestes zapasiony, to w domu ogolnorozwojowe cwiczenia w dni jak nie biegasz, plus rozciaganie po bieganiu.
I zapomnij o nagrodach jedzeniowych po treningu. Nie ma tak:
- hurr durr biegalem 15min to #!$%@? ciastko, cziperki i lykne piwa na regen.
O stawy się nie boje, nigdy nie miałem z nimi problemu


@FloweryTaste: ze stawami nikt nie ma problemu do czasu aż zaczną się problemy ;)

nie marudź tylko rusz dupę, zacznij od 30 minut spaceru, potem szybszy spacer jak sie poczujesz na siłąch
aby ci się nie nudziło - słuchawki w uszy i słuchać książek albo podcastów
mimo wszystko jest ono "darmowe"


@FloweryTaste: jesteś w wielkim błędzie. Buty do biegania - 200zł (można więcej, ale liczę minimum), jakieś przyzwoite ciuchy też by się przydały, bo jak sobie poobcierasz skórę, to Ci szybko minie ochota. Legginsy - 50zł, koszulka termiczna - 50zł (da się bez, ale jak chcesz zimą na zewnątrz, to jednak policz), jakieś pierdoły typu skarpetki, rękawiczki, czapka i takie takie, to kolejne złotówki.
Weź pod uwagę,
ale nie pisze żeby nie biegał bo jest ulańcem


@stateknaniebie: Bieganie osobom otyłym się odradza bo może przynieść więcej szkody niż korzyści. Nie musisz mi oczywiście wierzyć, zamiast tego poczytaj sobie o tym albo zapytaj jakiegoś fizjoterapeuty.

Spalanie kalorii w przypadku krótkiego biegu jest naprawdę niewielkie i nie warte ryzyka.
To że u Ciebie nie wystąpiły problemy to nie znaczy że nie wystąpią one u innych, to tak jakby palacz pisał