Wpis z mikrobloga

@Ytarka: Może to jest bait, lecz niestety oparty na faktach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

10 lat temu pracowałem w firmie typu Januszex. Żeby było zabawniej, szefo faktycznie miał na imię Janusz.

I w tej gówno-firmie był podobny taryfikator kar tylko z mniejszymi kwotami. Można było otrzymać np. 20 zł kary za nieuzasadnione odejście od stanowiska pracy. 20 zł kary przy stawce godzinowej 9 zł netto ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Ytarka: dlaczego do pipu skoro kwoty tam podane to umniejszenie nie pensji, ale premii?

Zazwyczaj w zakładach produkcyjnych na wypłatę składa się podstawa + premia, która czasami jest stała ale z rygorem umniejszen tak jak na tej kartce.

Jako, że trzeba wyrobić jakieś normy miesięczne, a każda para rąk jest na wagę złota, to nieplanowane nieobecności mogą zawazyć na założonej wcześniej wydajności.

Dodajmy do tego duży odsetek pracowników pokroju sebixow, którzy
@Ytarka haha ja do dziś pamiętam swoją pierwszą pracę po maturze - drukarnia na krakowskich Rybitwach, rok 2011. Pracowałem u pośrednika, gdzie za nockę płacono 6.20 na godzinę, rzecz jasna umowa zlecenie przedłużania co miesiąc o 1 miesiąc. I teraz hit: w razie choroby lub nie przyjścia do pracy z byle powodu, nawet jak dasz znać dzień wcześniej była kara 50 zł. ( ͡ ͜ʖ ͡)(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ytarka: weź pod uwagę, że to z premii, a nie pensji i już nagle nie jest tak strasznie. Chyba jedyny kontrowersyjny wpis to branie urlopu powyżej jednego dnia. Wszystko inne jest nawet zrozumiałe. Nawet pierwszy punkt gdzie jak firma nie ma kasy to po prostu nie da premii.

Aczkolwiek pierwszy punkt może być ciekawy patrząc na to co pisze na dole. Jak firma nie ma kasy na twoje premie przez trzy
@Ytarka: przecież pracodawca może dawać premie za co chce i zabierać też za co chce. Jak ktoś wie, że jest wart więcej, ale godzi się na niższą podstawę + jakąś premię, którą później Janusz mu zabierze z byle powodu, to już jego sprawa, że się daje tak dymać.