Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika #budujzwykopem
Buduje dom, w projekcie nie ma fotowoltaiki ale w planach mam założenie instalacji. Z dostępnych dotacji mam tylko 5tyś z mojego prądu i zwrot podatku pit ale nie dotyczy to nowego domu tylko na modernizację już istniejącego. I tu moje pytanie. Czy przejdzie numer że nadzór budowlany odbierze dom np w czerwcu, a ja po 1-3 miesiącach założę instalacje fotowoltaiczną i wystąpię o zwrot podatku z tytułu termomodernizacji istniejącego już budynku? Ewentualnie ile muszę odczekać?
  • 8
@kopulant: Wyjdzie Cię połowę taniej jak zrobisz to samemu bez żadnych dotacji, wsparcia, modernizacja itd. Oczywiście jeśli masz minimalne pojęcie i czas na realizację tego. Ew podpytaj instalatora czy na weekend (np. niedziela) nie przyjdzie do Ciebie na fuchę (kasę ma na czysto za obiekt a nie XXzł/h od janusza biznesu).

Przykład dla instalacji 8kWh jaki robiłem dla siebie.
Firma 35-40k zł Z dotacji urwiesz max 8k (5k mój prąd, pit
@elementbn: no to już jest trochę chamski numer z tym piecem na sztukę
@Skwarek85: sam nie mam ani czasu, ani wystarczających umiejętności aby się tego podjąć. Teściu jest budowlańcem i zna wielu magików. Ma jakiegoś od fotowoltaiki co rok temu założył mu instalacje 8kWh z falownikiem i podglądem wifi za 23k
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elementbn: ale teraz już nie jest tak łatwo bo nie powinieneś dostać pozwolenie na dom słabo ocieplony z kopciuchem. No chyba że ktoś budowę zaczął z 10 lat temu, to może dla tych w trakcie budowy te normy nie obowiązują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elementbn: ja mówię o parametrach izolacyjności WT2014, WT2017 i WT2021. W domu o parametrach WT2017 już nie opłaca się robić ocieplenia czy wymiany okien. Pieca na gówno już dawno nie można montować w nowych domach a na ekogroszek będzie można nawet po 1 stycznia 2021 (kosztuje on minimum z 4 tys), mimo że piec na gówno wcale nie musi być gorszy.