Wpis z mikrobloga

W PS 2020. Opcja "Select and mask" to to samo co kiedyś "popraw krawędź"?

Jak to zrobic aby automatycznie przesunąć zaznaczenie np. o 1 px, ale zeby krawędzie nie robiły sie przez to rozmazane?

Usuwając białe tło pod obiektem, zostają mi takie krawędzie białe, mimo ze feather jest na 0,1 i nie wiem co z tym zrobić

#photoshop #grafika
lastro - W PS 2020. Opcja "Select and mask" to to samo co kiedyś "popraw krawędź"?

...

źródło: comment_dehidgJCqsmlQs8RipMW3B2ddyaaObeu.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@helvetica: Ale dlaczego mi sie tak przy każdym zaznaczeniu robią te rozmyte krawędzie? W wersji cs6 czegoś takiego nie miałem, jesli wtapianie bylo na 0,1
  • Odpowiedz
@lastro: Przy tak małych rozdzielczościach nawet 0,1 feather będzie widoczne więc lepiej ustawić na 0. No i lepiej używać masek - zawsze można wtedy twardym pędzlem poprawić zaznaczenie jak coś się spartoli ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
Suwak kontrastu dość wysoko, Suwak przesunięcia krawędzi w lewo wg uznania, Suwaka wtapiania używasz dla zmiękczenia krawędzi


@zenekklocek: Masz na myśli opcje "select and mask"?
  • Odpowiedz
  • 1
@lastro w zaznacz i maskuj jak dodasz kontrastu powinno to zniknąć, ostatnio coś takiego zauważyłem u siebie po użyciu narzędzia szybkie zaznaczenie
  • Odpowiedz
@zenekklocek: I jak on w oogole może używać narzędzia sampel na pustej warstwie? Jak kopiuje piksele? WIem że zrobił clipping mask, ale ja zrobiłem to samo, a piksele sie nie kopiują
lastro - @zenekklocek: I jak on w oogole może używać narzędzia sampel na pustej warst...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lastro: smooth wygładza, feather zmiękcza/rozszerza zakres maski

Używa narzędzia sampel na pustej warstwie, bo ma na górnej belce ustawione samplowanie z bieżącej warstwy i tej pod nią
  • Odpowiedz