Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki, najpewniej bede mial zakladany aparat na dolny luk (stloczenie). Jestem po wyciskach i po wyrwaniu jednej osemki (wyciski mialem przed wyrwaniem osemki, nwm czy tak powinno byc, bo nwm czy mi sie ulozenie zgryzu nie zmienilo) ogolnie stan moich zebow jest sredni (duzo plomb), mam slabe zeby generalnie i boje sie w uj. Jest jakies powazne ryzyko zwiazane z leczeniem ortodontycznym, bo nie wiem czy serio nie zrezygnowac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ortodoncja #stomatologia
  • 7
@madryzolw: jak masz stłoczone zęby, to trudniej o właściwą higienę i tym prościej o próchnicę. Mając aparat dbaj bardzo o zęby, płucz po posiłku, a kilkanaście minut później je myj normalnie. Dbaj by nic nie zostawało pomiędzy zębami i przy aparacie. Po leczeniu będzie Ci łatwiej zadbać o to co zostało. ;)
@iEarth najbardziej sie boje, ze wypadna mi dolne zeby po leczeniu, albo wybije sobie gorne tymi zamkami czy cos, bo mam tendencje do zgrzytania w nocy, ehhh. @wiktor98 Ostatnio czytalem o kobiecie na zrzutce, u ktorej nie udalo sie leczenie, a potem wyrwali jej wszystkie zeby ( ͡° ʖ̯ ͡°)