Wpis z mikrobloga

Hej! Przy ostatnim wpisie prosiłem o pomoc z drukarką 3D Prusa MK3. Miałem mały problem z osią X (nie poruszała się), jednak użytkownik @pszemczyslaw rzucił dobrą radą i zaczęło działać :) W następnej kolejności miałem problem z osią Y - nie zatrzymywała się. Wystarczyło skrócić lekko pasek (niecałe pół centymetra), działa jak należy. Teraz przyszła pora na oś Z (wszędzie te problemy :D). Wszystko widać na filmiku poniżej. Czy ktoś miał podobny problem? Jest w stanie pomóc? Bardzo, bardzo proszę! :)

Ehh, powiem wam, że przestałem wierzyć, że drukarka zadziała. Pocieszył mnie trochę komentarz @maCosh ,jednak... nadal w siebie nie wierzę :/

https://youtu.be/S4asHO4EaJY

#druk3d #drukarki3d #drukarka3d #zrobtosam #pomocy #pomoc #elektronika
  • 11
@technic kolega slusznie zauwazyl ze kalibracja ,aczyna sie od ruchu w gore. U mnie jest tak samo. Masz taki sam dzwiek ale przez chwile na szczycie osi Z.
  • 0
@Andr3v
@Drill
@pszemczyslaw
Niestety, to nie to :/

@technic
@maCosh
Pierwszy raz składam cokolwiek, "drygu" również trzeba się nauczyć :) Pechem też bym tego nie nazwal. Po prostu... życie. Dobrze, że drukarka w ogóle odpaliła, to i tak sukces! :D
Kurcze, wszystko jest na pewno podpięte dobrze, sprawdzałem (trzy razy, według instrukcji i zdjęć).
Silniczki są w dobrym miejscu, podpięte w dobrze miejsce... Hmmm... Macie jeszcze jakieś pomysły?
  • 0
@technic
@maCosh
@pszemczyslaw
@Drill
@Andr3v
Chciałbym jeszcze dodać, że robi się tak tylko podczas Selftestu. Włączając oddzielnie kalibrację osi Z, zaczyna się ona ruchem ku górze. Potem dostaje informacje o zabrudzonej dyszy (czyszczona). Nie mam przy sobie instrukcji, także robię to trochę na oślep :/ No cóż gdy tylko będę w domu i będę miał chwilę, pozostaje kombinować dalej :(

A może ktoś z was jest z Łodzi? :D
@JanNowak nie jestem z Lodzi ale moze sprobuj odezwac sie do supportu prusy. Tam tez pracuja Polacy (jesli chcialbys po pl pisac z nimi). Jesli eng to powinni Ci pomoc.