Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam w dniu jutrzejszym moją przemianę.
150 dni od 7. stycznia - koniec w dniu 4. czerwca 2019 r.
Zbieram się właśnie teraz, bo 6. czerwca moja siostra bierze ślub, w związku z czym mam tam jakąś motywację do działania.

Otwieram tag #smartkowaprzemiana, pod którym będę raz na parę dni opisywał (bardziej dla siebie) to, jak mi idzie: samopoczucie, słabsze chwile i momenty, ewentualne odstępstwa od diety, ilość aerobów, aktualną wagę :).

Ważył będę się zawsze na czczo, w dniu dzisiejszym była to waga 90,5kg i taką zapisuję jako startową.
Cel to co najmniej 75 kg, więc 0,1 kg dziennie, czyli około 0,7 kg tygodniowo.
Poprzeczka postawiona dość wysoko, ale odpowiednią manipulacją kcal i aerobami powinno się udać.
Staż na siłowni to około 7 lat z półtoraroczną przerwą. W przeciągu tych lat waga wahała się od 72 do 101 kg, jak nie trudno się domyślić tej dolnej granicy nie widziałem już jakiś czas ;-).

Dietę mam rozpisaną od ponad roku od Kasahara, bardzo lubię te dania, więc jej się będę trzymał.
Zaczynam od 2300 kcal, od lutego zejdę do 2100 kcal, marzec 1900 kcal, maj 1700 kcal.
Codziennie minimum 8000 kroków i 30 minut aerobów na bieżni po treningu, ale i w domu w DNT. Od lutego 40 minut, marca 50 minut, kwietnia po godzince dziennie.

Po drodze troszkę przeciwności, bo co najmniej dwa wyjścia ze znajomymi, z którymi dawno się nie widziałem, pewnie wleci jakiś junkfood i trochę alko, również egzaminy w szkole oddalonej ~250 km i obrona. Nie zawsze będzie czas na gotowanie, aeroby oraz odpowiednie miejsce na zjedzenie tego, co zjeść bym chciał. Ale właśnie po to będę męczył aeroby i nie zaczynam od bardzo wysokich kalorii, żeby choć trochę te odskocznie nadrobić.

Znając swój organizm, zapewne przez pierwsze dwa tygodnie waga nawet nie drgnie, lecz później powinno się coś ruszyć, ciekawie będzie to obserwować.
Z suplementów kreatyna, ZMA, ashwagandha, omega3, d3k2, WPC w diecie, czasami melatonina na lepszy sen (rzeczy już mam) oraz spalacz tłuszczu z KFD od lutego - na razie taki, bo niedawno wrzuciłem go do koszyka przy większym zbiorczym zamówieniu później poszukam jakiegoś z geranium.
  • 2
  • Odpowiedz