Wpis z mikrobloga

Cześć!

mam trochę wolnego czasu i tak sobie siedzę i myślę - a może by tak zamontować olejarkę do łańcucha w mojej afryce?
W sumie to psikanie sprayem łańcucha mi nie przeszkadza, ale... :-)

Tylko którą? Scottoiler xSystem to jakieś 1000PLN a polskie ok. 400PLN. Cena to jedna sprawa, druga to nie zawodność i jakość.

Trochę gadżetów już dokupiłem do montażu na początek sezonu, ale czuję lekki niedosyt :-) Z quickshifterem nie wytrzymałem i od razu go założyłem (ale to był zakup bardziej typu "kali chcieć" niż "kali potrzebować").

#motocykle #africatwin

Którą olejarkę wybrać?

  • Motoiler 6.3% (1)
  • Lubrixxa 6.3% (1)
  • Wilku 6.3% (1)
  • Scottoiler xSystem 81.3% (13)

Oddanych głosów: 16

  • 11
Xsystem posiadam od roku. poprzednio miałem chińską Nemo2. Z tamtej zrezygnowałem bo ciekła, a w zasadzie sama się wkręcała. Dopóki nic się z nią nie działo byłem w miarę zadowolony. W miarę bo trzeba było pamiętać o smarowaniu. Scottoiler full automat, jak mi się chce to sobie skoryguje dawkę przed jazdą w deszczu czy na autostradzie.
@Uber_PRO: Zagłosowałem na xSystem, bo tylko taka opcja była dostępna od Scottoilera.
Sam mam vSystem i bardzo sobie chwalę.
Decyzję o rezygnacji ze standardowego smaru podjąłem po kolejnym czyszczeniu zębatki zdawczej. Zbiera się tam masa syfu. Wokół samej zębatki, jej uszczelnienia i serwa sprzęgła.

Po założeniu olejarki znika problem z oblepionym łańcuchem i masą smaru łapiącego piach z otoczenia.
Ilość zużywanego oleju jest na prawdę minimalna i chyba nie opłaca się