Wpis z mikrobloga

#depresja #przegryw ##!$%@? #feels #psychologia
Dlaczego każdej czynności jakiej się podejmuję musi towarzyszyć poczucie niższości i beznadziei? Wiecie jak w mądrych książkach polecają wizualizację sytuacji po osiągnięciu celu? To ja zawsze najpierw wyobrażam sobie najczarniejszy scenariusz, w którym całkiem zawaliłem i wszystkie rzeczy po drodze, które mogą pójść nie tak. Czy to złożone, wielogodzinne zadanie w pracy, czy głupota w rodzaju wyprania koszulki, nieustannie uwiera mnie przeświadczenie, że nie dam rady, ośmieszę się, stracę w czyichś oczach, że inni robią to lepiej, że nie jestem godzien ewentualnych korzyści. Jednocześnie, stawiam sobie wysokie wymagania w kwestii jakości pracy, tj. nie potrafię zrobić czegoś "na odwał", tylko zawsze najlepiej jak potrafię. W konsekwencji, muszę walczyć na dwa fronty: z perfekcjonizmem oraz z brakiem pewności siebie. Paraliżuje to każdą sferę mojego życia.

  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koziol666: Tak to prawda. Nie raz słyszałem: Zobacz a Twój kolega to... A ten kolega tamto... A jaki to nie on... I tym podobne... Próbuje zacząć bawić się grafiką ale jak zawsze pomyślę że muszę zrobić to perfekcyjnie... to aż odechciewa mi się ( ͡° ʖ̯ ͡°)