Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, znów dałem się #!$%@?ć w facebookową gównoburzę. Kobieta ok. 30 napisała, że szuka pracy jako junior frontend.
Przybliżenie profilu pani: magister psychologii, która po kilku latach pracy na kasie odnalazła w sobie pasję do programowania. Wybrała bootcamp gdzie uczy się reacta. Ma napisane kilka aplikacji (prawdopodobnie z jakiś kursów, bo widziałem podobne apki), na kolanie sklepione portfolio.

Skomentowałem wypisując błędy jakie popełniła (a było ich naprawdę dużo) w wybranych projektach, zasugerowałem dalszy ciąg nauki, na koniec wyrażając opinię, że jeszcze za wcześnie na pracę juniora. Zrobiłem to w pełni grzecznie, z kulturą, autorka posta podziękowała za rady, no ale przecież kto to widział pisać negatywnie o kobiecie XD.

Wchodzę teraz czytać gównoburzę jaką mój post wywołał, nie zliczę ile personalnych ataków w stosunku na mnie poszło. Dowiedziałem się że studiuję na gównouczelni, że krytykuję kobietę bo nigdy nie miałem dziewczyny, że jestem szowinistą który zakazuje kobiecie pracować jako programistka XD.

Praktycznie żaden komentarz nie był odpowiedzią na to co napisałem, a serią ataków personalnych XD. Białorycerstwu chyba zbyt mocno hełm głowę uciska.

#pracait #bekazpodludzi ##!$%@?
Jurix - Ja #!$%@?, znów dałem się #!$%@?ć w facebookową gównoburzę. Kobieta ok. 30 na...

źródło: comment_ZTYCTgZoPIoZC8zXvptYNbsnahdTyiUR.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@Jurix: XD jak ta typiarka nie miała wgle gustu XD, zwłaszcza te jej animacje xD ( ͡° ͜ʖ ͡°) Olej tych spermiarzy miras, i trzymaj się tam
  • Odpowiedz
Szczerze, odpuść takie dyskusje. Ludzi zaczęli traktować branże IT jak bramę do niebios, jak cudowny sposób na odmianę swojego życia. Mają po 25-30-35 lat, generalnie w życiu nie wyszło. I wtedy czytają na stronie jakiejś szkoły programowania że w Polsce brakuje 50k programistów, że zarobki to 10k itd. Wyobrażają sobie nowe lepsze życie i zaczynają naukę. Kiedy krytykujesz ich kod, albo podejście oni czują że atakujesz ich szanse na lepsze jutro, stąd
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Ale IT jak najbardziej tak działa - tyle, że trzeba mieć jakiś STEMowy background. Niestety nikt nie uprzedzi pani kasjerki, że żeby zostać programistą nie wystarczą jej 2 miesiące kursu weekendowego, tylko musi dobrze #!$%@?ć.
Swoją drogą mam wrażenie, że ludzie od juniora to oczekują nie wiadomo czego. Jak czytam na wykopie, że junior to powinien wszystko ogarniać i samodzielnie pracować od pierwszego dnia to się zastanawiam co ci ludzie
  • Odpowiedz