Wpis z mikrobloga

Jaka gitara akustyczna na start do 450-500pln Mirasy, bo jest tego tyle, że jebla idzie dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście kompletny noob here, będzie grane toss a coin to your witcher, a potem wszystko inne ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gitara
  • 17
  • Odpowiedz
Przy takim budżecie nie wymagaj więcej niż trzymanie stroju bo nic lepszego nie ogarniesz (a i z tym będzie ciężko), najlepiej żebyś przed zakupem miał okazję trochę na niej pograć i zobaczyć czy Ci siedzi w łapie
  • Odpowiedz
@Anox Ciężko powiedzieć, jeżeli jesteś kompletnie zielony w temacie to dobrze byłoby gdybyś wziął ze sobą do sklepu muzycznego kogoś kto ma już jakieś pojęcie o graniu i rozejrzeli się za sprzętem z tej kategorii cenowej (rozejrzeć się, nie kupować bo zazwyczaj mają zawyżone ceny). Tak jak mówię musisz zobaczyć co Ci siedzi w łapie bo później będziesz się męczyć z gitarą której kompletnie nie czujesz. Jeżeli już coś namierzysz to szukaj
  • Odpowiedz
@Anox dołóż trochę więcej i kup yamaha f370.
Mam na pierwsza gitarę i jest swietna. Kupiłem przez neta w warszawskim sklepie internetowym za jakieś 580zl
  • Odpowiedz
@Anox: nie wiem co cię skłoniło do interesowania się elektroakustykami, ale zwykłe akustyki są wystarczająco głośne do grania w domu. Jak możesz wydać te 600zł, to moim zdaniem zrobisz lepiej kupując po prostu trochę lepszego akustyka. W takim budżecie im bardziej prosty instrument tym lepiej. Za tyle możesz już dostać:

https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-akustyczne/fender-cd-60s-nat

Dobry i sprawdzony instrument, idealny na pierwszą gitarę.

Widzę też, że szata graficzna skrzypce.pl taka sama od chyba 15 lat,
  • Odpowiedz
@krul_goblinuw: no właśnie te #!$%@? o elektroakustykach to już dawno gówno i nieprawda ( ͡° ͜ʖ ͡°), pół dnia oglądałem filmiki na yt i czytałem i co mądrzejsi pisali, bez solidnego topu nie podchodź i też ją oglądałem i chyba nie ma co się zastanawiać dłużej, szkoda tylko, że wersji mahoniowej nie ma w tej cenie, bo brzmi świetnie jak dla mnie
  • Odpowiedz
no właśnie te #!$%@? o elektroakustykach


@Anox: które? Mi chodzi bardziej o to, że wersję przykładowo tego Corta co wkleiłeś bez elektroniki można dostać za ~400zł. W dodatku dorzucają ci torbę czy inne gówna, które też przecież nie są za darmo i należy zakładać, że jednak tak niska cena musi się to odbić albo na czasie produkcji, albo na jakości komponentów.

Wersja tego Fendera bez litego topu też jest ok, ale
  • Odpowiedz
no właśnie te #!$%@? o elektroakustykach


@krul_goblinuw: moje :), co finalnie wziąłeś? Btw jestem leworęczny ale myślę, że jak zacznę po prostu jako praworęczny to jakoś to pójdzie, wiem że ten Fender też jest w wersji dla leworęcznych no ale nie znalazłem za 600pln nigdzie
  • Odpowiedz
@Anox: z leworęcznością nie pomogę, chociaż czytałem wiele razy o leworęcznych ludziach, którzy grają na praworęcznych gitarach czy basie. Większość cieszyła się z tego, że nauczyła się tak grać, bo większość gitar jednak dostępna jest tylko w wersji dla praworęcznych.

Ostatecznie kupiłem sobie Ibaneza AW54, udało mi się jeszcze załapać na mahoniową, teraz robią ją z okume.
  • Odpowiedz