Wpis z mikrobloga

@wioseneczka: but... why? Dlaczego mam robić te rzeczy? Za nasze podatki postawione zostały nowe sortownie śmieci. Są też spalarnie. Dlaczego jeszcze ja mam segregować, robić czyjąś robotę, pilnować każdego śmiecia. Skoro już na to wydałem pieniądze?
Kto wymyśla te bzdury? Dlaczego papierowy ręcznik mam nie wrzucać do papieru? :D Gdzieśdziś przeczytałem ze PAPIEROWE pudełko po pizzy mam wyrzucać do innego pudełka niz na PAPIER :D
Kurde, może śmieci mam jeszcze wyrzucać
@enron, nie chodzi o to z czego są wykonane, ile wyraźnie wszędzie wyszczególniają, że to jest ich miejsce.


@Majaque: zastanawiam się po co - bo to się do recyclingu nie nadaje. A najbardziej mnie zastanawia, jakim prawem ten syf jeszcze się produkuje...
@smallboobslover: o to to. Niejasne reguły, co chwila ktoś mówi że w jedną a po chwili że w drugą. Zero wyjaśnień - co jest nie tak w paragonach (zamiast opisać, że chodzi o papier termiczny), brak wyjaśnienia do czego służy bio i czym się różni od odpadów zielonych, itp. itd...
. Co do zużytych chusteczek i ręczników to myślałem że podlegają one rozkładowi i można je śmiało ciulnąć do bioodpadów.


Bioodpadach nie chodzi co może się rozłożyć tylko z czego można zrobić kompost. Np do bio nie można wrzucać torebek biodegradowalnych. Bio odpadki należy wyrzucać w specjalnych workach (które można wrzucić do kompostownika) ewentualnie w torbę papierową.

Tyle pytań, zero odpowiedzi

https://segregujna5.um.warszawa.pl

@HrabiaTruposz:

@kk87ko0: a w Krakowie osobno zbierają bio,
@kk87ko0: no i zielone idą na kompost. A bio? Nie idą przypadkiem na wysypisko, gdzie się elegancko rozłożą? Nie zostawiając po sobie plastiku itp...