Wpis z mikrobloga

House of Mortal Sin (1976)

Cześć, dawno mnie tutaj nie było, ale korzystając z tego, że jestem chory i leże na L4 to postanowiłem, że zrobię coś pożytecznego i polecę wam jakiś horror. Tym razem przygotowałem „House of Mortal Sin” czyli slasher z księdzem w roli głównej, zapraszam!

Jenny Welch to młoda i ambitna kobieta, która aktualnie przeżywa kryzys w swoim związku. Męczona wyrzutami sumienia postanawia wybrać się do miejscowego kościoła na spowiedź. Pech sprawia, że w konfesjonale spotyka Ojca Meldruma – biskupa owej parafii, który w dość ordynarny sposób zaczyna wypytywać dziewczynę o jej życie seksualne. Przerażona Jenny szybko ucieka, jednak nie wie, że to dopiero początek jej problemów.

To tyle jeśli chodzi o historię, reszty będziecie musieli dowiedzieć się sami, do czego szczerze zachęcam. Ogólnie film ogląda się całkiem nieźle, fabuła jest ciekawa, co prawda jest kilka scen przy których łapałem się za głowę, ale nie przeszkadzają w ogólnym odbiorze. Nie da się również nie zauważyć nawiązań do nurtu giallo. Znajdziemy tutaj charakterystyczne czarne rękawiczki, czy chociażby sceny zbrodni, które zostały nakręcone w bardzo podobnej stylistyce, nie ma jednak co liczyć na jakąś skomplikowaną intrygę, dostajemy to czego chcemy, czyli księdza-psychopatę, który morduje młodych grzeszników.

Teraz wypadałoby coś powiedzieć o twórcach tego dzieła. Reżyserem, a także jednym ze scenarzystów (obok Davida McGillivray’a), jest Pete Walker, najbardziej znany chyba za swój „House of the Long Shadows” z 1983 roku, a za warstwę audiowizualną odpowiedzialni byli Stanley Myers (który skomponował muzykę między innymi do „Łowcy jeleni”) i Peter Jessop („Poirot”).

Czy polecam? Pewnie, to dobre, niewymagające kino, w którym odnajdzie się zarówno fan starych horrorów, ale i niedzielny widz, w każdym razie dobra zabawa gwarantowana.

Moja ocena: 7/10

Link do filmweba: https://www.filmweb.pl/film/House+of+Mortal+Sin-1976-111897

Jeśli chcecie więcej, to zapraszam pod mój autorski tag #nwjaktonazwac
#horror #film #filmweb #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gruparatowaniapoziomu
SuperEkstraKonto - House of Mortal Sin (1976)

Cześć, dawno mnie tutaj nie było, al...

źródło: comment_d4Twf8Qpy0ByeFIr0zSikhvxs1pOuP2c.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz