Wpis z mikrobloga

Cześć. Co myślicie o piaskowaniu/szkiełkowaniu, jako pomysł na dywersyfikację zysków w firmie? Zajmuję się #pracaspawaczamnieprzeistacza na własnej DG i produkuję różne pierdoły ze stali, które później maluję . No i generalnie chciałbym iść właśnie w stronę otwarcia swojej lakierni proszkowej, bo uważam, że to niezły i przyszłościowy biznes. Z tym, że wiadomo, nie mam na to kasy, a chcę w tym roku poczynić jakiś krok w przód. Wpadłem na pomysł, żeby zacząć od piaskowania
  • 4
  • Odpowiedz
@StraconeZycie: o kosztach Ci nie powiem, ale ogólnie zapotrzebowanie jest. W firmie w której pracuje jest piaskarnia i zdarzają się usługi za samo piaskowanie właśnie. Mogę popytać ile wychodzi u nas za robotę za element, ale przypomnij mi się we wtorek
  • Odpowiedz
@StraconeZycie: To jest dobry interes. Znajomy miał kiedyś taką firmę, tylko pamiętam że narzekał na sprzęt który kupił. Nie pamiętam dokładnie co, coś strasznie wydłużało prace, i przez to zawinął interes.
  • Odpowiedz
@StraconeZycie: dużo zależy od ścierniwa, można walczyć zwykłym piaskiem kwarcowym, jest tani i wychodzi fajna powierzchnia ale po pierwsze jest to nielegalne ( ͡° ͜ʖ ͡°) po drugie ścierniwo w zasadzie jednorazowe. Jakiś garnet płukany to jakieś 2k za tonę chyba, ale wykorzystujesz go kilka razy. I ogólna zasada jest taka ze drobne ścierniwo=fajna powierzchnia (co ważne przy aluminium zwłaszcza) ale proces jest pracochłonny. Do tego kwestia
  • Odpowiedz
Ja myślałem nad oferowaniem piaskowania mobilnego, plus ewentualnie blaszak postawiony na działce, jeśli coś ma być robione u mnie. Wciąż jestem na etapie analizy rynku. Zauważyłem że na piaskowaniu elewacji zarabiają też dobrze, ale chyba rynek jest pozatykany już przez inne firmy które to świadczą. Piaskiem kwarcowym można piaskowac pod warunkiem że jest to piaskowanie na mokro, w mgle wodnej. Jeśli stosuje się inhibitor korozji, piaskowane metale nie będą rdzewiały po takim
  • Odpowiedz