Wpis z mikrobloga

@masiej: No to już bardziej skonkretyzowane pytanie ;] Ja tylko w Szanghaju bywałem i uważam, że dwa tygodnie na miejscu to nadal mało żeby wszystko co interesujące zobaczyć.
Zależy co dokładnie chciałbyś tam robić. Na szybko to w kilkanaście dni z przewodnikiem w ręce odhaczysz największe turystyczne atrakcje. Na spokojnie i bez pośpiechu to nawet dwa razy dłużej.
@masiej: jak chcesz w pigułce to na spokojnie Pekin zrobisz w 3-4 dni, głównie polecam na przynajmniej pół dnia Pałac Letni, jednego dnia zrobisz na spokojnie Zakazane Miasto wraz z Tiananmen i Świątynią Niebios bo wszystko jest w miarę blisko siebie, jeden dzień poświęć na Mur Chiński w Badalingu i masz w 3 dni Pekin w pigułce. Jak masz więcej dni to sobie możesz zwiedzić galerię Art 798 albo wieżę CCTV,
@Pryksryk mówisz o samym Pekinie czy o całej wycieczce z przelotami? W jednym i w drugim przypadku 10k to aż nadto, odliczając koszty dolotu to samo życie i transport po Pekinie metrem/busami wraz z wyżywieniem i noclegiem powinieneś liczyć 1k 1 tydzień i będzie luks
@Pryksryk tak, najwięcej zapłacisz za bilety wstępu i nocleg xD średni koszt obiadu to 10-20 zł o ile nie pójdziesz do jakiejś drogiej dla białasów, metro to groszowe sprawy, 3-6 yuanów za przejazd w jedną stronę, jedynie z lotniska jest drogo bo 25y, nocleg powinieneś wychaczyć max 100y za dobę w jakimś hostelu w centrum. Jeśli dobrze pamiętam to podaje z głowy ceny za atrakcje, 50y zakazane miasto, 80y świątynia niebios, 180y
@fan_comy: Muszę sobie zaplanować, odkładałem sobie takie wyjazdy w nieskończoność bo zawsze myślałem że mnie na to nie stać ale widzę, że w przyszłym roku jestem w stanie sobie na taki wyjazd pozwolić.
@Pryksryk: miałem na myśli samoloty (mi się udało super ofertę złapać z emiratów 2600 tam i spowrotem z Krakowa), plus kasa na wejściówki, plus jedzenie tam jest bardzo tanie, a noclegi trzeba po prostu poszukać, komunikacja miejska w Chinach jest świetnie rozplanowana i tania, więc czasem warto wziąć hotel trochę dalej ale w niższej cenie. Jedzenie w miejscach gdzie jedzą Chińczycy, a nie ludzie z zachodu jest smaczne i tanie, także
@Pryksryk: pokoje z własną łazienką, łóżko jedno dwuosobowe. Da się tanio podróżować, tylko trzeba odpowiednio wszystko planować i nie dać się naciągać na różne rzeczy tam, bo oni też żyją waśnie z białych którzy nie wiedzą ile co kosztuje, informacje które kolega wyżej podał wszystko prawda, w Szanghaju ceny podobne, komunikacja świetną po miescie. I wejściówki do atrakcji to najdroższe rzeczy, chociaż np. muzea są bardzo tanie i zachęcam do odwiedzania,
@fan_comy: @butcherino: No nie przesadzajmy, Chińczycy to właśnie lubią chodzić do tych wielkich chińskich knajp na wyżerki, białych to ja tam właśnie nie widziałem. Jak już jedzie do Chin to niech spróbuję rewelacyjnego chińskiego żarcia.
Ja w tych tańszych(obskurnych) knajpach jadłem zazwyczaj lunch a na wyżerke szedłem tak jak Chińczycy do lepszej restauracji i wychodziło średnio po 200 rmb za obiad na dwie osoby.

@Pryksryk: