Wpis z mikrobloga

#wakacje #2021 #finanse #budzetdomowy #zwiazki

Odkąd jestem z moją żoną w ciągu 4 lat nigdy nie byliśmy na wakacjach za granicą. W tym roku moje jedyne postanowienie noworoczne to prowadzić sumiennie budżet domowy, szacuje że w 2020 roku na moje konto wpłynie około 80k, mamy dwójkę dzieci, w 2021 roku planuje nas gdzieś zabrać by zrobić rodzinie niespodziankę, chcę jechać samochodem. Potrzebuje wiedzieć ile mniej więcej mogą kosztować takie wakacje i gdzie najlepiej pojechać, lubię #gory . Wakacje miałyby być objazdowe czyli najlepiej co dwa dni zmieniać miejsce (chyba że jest dużo fajnych rzeczy do zwiedzania w małym obszarze, myślałem nad Słowacją / Czechami / może jakieś inne kraje?

1)Jakie mogą być koszty takiego 7-10 dniowego wyjazdu?
2)Które miejsce polecacie i czemu?
3)Chciałbym wiedzieć ile muszę oszczędzać przez najbliższe 17 miesięcy by uzbierać potrzebną kwotę.
4)Lepiej oszczędzać to w Euro czy w PLN i wymienić w dniu wyjazdu?
  • 16
1)Jakie mogą być koszty takiego 7-10 dniowego wyjazdu?

2)Które miejsce polecacie i czemu?

3)Chciałbym wiedzieć ile muszę oszczędzać przez najbliższe 17 miesięcy by uzbierać potrzebną kwotę.

4)Lepiej oszczędzać to w Euro czy w PLN i wymienić w dniu wyjazdu?


@Sanremu: Kilka razy byłem na takim wypadzie z żoną, więc to co napiszę przelicz sobie z dwóch na cztery osoby.

1. Zawsze nas to kosztowało od 3 do 4 tysięcy złotych tygodniowo.
@Sanremu: Pamiętaj żeby sprawdzić jakie są wymagania co do wyposażenia auta w danym kraju, pamietam jak kolega się zdziwił jak chyba w Czechach czy na Słowacji trzeba mieć kamizelkę odblaskową :)
A idea fajna, chociaż wychodzi stosunkowo drogo, nie wiem w jakim wieku masz dzieci, ale jak są małe to czy nie będzie to męczące? A do spania zwłaszcza większa ekipa polecam AirBNB - korzystałam, jest fajnie i nie raz znacznie
Czechach czy na Słowacji trzeba mieć kamizelkę odblaskową :)


@Lonate: W Polsce tez za nie manie dostalem mandat karny w wysokosci 20 PLN ilosc kamizelek ma byc rowna ilosci ludzikow w samochodzie. Po zmroku w terenie niezabudowanym obowiazkowa takze w PL... jak sie dowiedzialem
Pamiętaj żeby sprawdzić jakie są wymagania co do wyposażenia auta w danym kraju, pamietam jak kolega się zdziwił jak chyba w Czechach czy na Słowacji trzeba mieć kamizelkę odblaskową :)


@Lonate: wyposażenie musi być takie, jakie jest wymagane w kraju, w którym pojazd jest zarejestrowany, nic ponad to.

W Polsce tez za nie manie dostalem mandat karny w wysokosci 20 PLN ilosc kamizelek ma byc rowna ilosci ludzikow w samochodzie. Po
no to już twoja sprawa czy chcesz się dawać dymać, czy nie. ¯_(ツ)_/¯


@Krupier: To zobaczymy, jak #!$%@? ci się auto w Austrii i będziesz musiał jednak z niego wyjść. Czy będziesz dymał, czy będziesz dymany?