Wpis z mikrobloga

Gęste ciasto przełóż do tortownicy i wyrównaj powierzchnię.

Formę umieść w nagrzanym do 190 stopni piekarniku. Środkowa półka z grzaniem góra dół. Po 20 minutach zmniejsz temperaturę do 150 stopni i piecz sernik kolejne 30 minut. Po tym czasie ustaw 120 stopni i piecz sernik ostatnie 30 minut. Po wyłączeniu piekarnika zostaw sernik jeszcze na 10 minut. Potem stopniowo uchylaj drzwiczki coraz szerzej, aż wyjmiesz formę z pieca.
  • Odpowiedz
Sernik może bardzo urosnąć i w połowie pieczenia lekko opadać. Dzięki stopniowemu zmniejszaniu temperatury w piekarniku zachowa jednak puszystą strukturę i lekkość.

Podczas gwałtownego obniżenia temperatury dwutlenek węgla wypełniający ciasto kurczy się (postać gazowa) i ciasto zaczyna opadać. Sernik potrzebuje niesamowicie powolnego obniżania temperatury. Po wyłączeniu należy odczekać kilkanaście a nawet kilkadziesiąt minut bez otwierania piekarnika.

Po całkowitym przestudzeniu, sernik umieść w lodówce na 4 godziny a najlepiej na całą noc. Najsmaczniejszy
  • Odpowiedz
@WasylBazyl: hm nigdy z budyniem nie próbowałem robić ale chyba następnym razem spróbuję ;) nie wiedziałem że nie można szybko wyjmować ciasta, aczkolwiek te wyszło całkiem całkiem w przeciwieństwie do japońskiego sernika którego robiłem tydzień temu, poprostu oklapł przy pieczeniu w kąpieli wodnej :/ zrobił się glut, może to kwestia tego że lekko przeciekała foremka bo uszczelniałem ją duct tap'em XD
  • Odpowiedz