Wpis z mikrobloga

gospodarstwo sprzedają żeby auto spłacić


@kupczyk: XD
Nie, to raczej klasyka. Babcia mieszkająca na głębokiej wsi zmarła i z gospodarstwem trzeba coś zrobić, a mieszkać na zadupiu nikt nie chce. Cena bardzo atrakcyjna, ale po fotkach widać, że zabudowania w wiekszości do zaorania. Posesja gdzieś na zadupiu między Iłżą i Lipskiem w woj. mazowieckim, więc średnio atrakcyjna miejscówka. Chyba, że ktoś bardzo lubi Góry Świętokrzyskie oglądać z daleka XD
@kupczyk: zgoda, mojej żony jakieś pociotki mają podobnie - po rodzicach male gospodarstwo na Roztoczu, na cąłkowitym zadupiu, nad strumykiem, las 300 metrów dalej. Na uboczu wsi. Coś pięknego.
Natomiast to z ogłoszenia to jest gospodarstwo pośrodku wsi, najbliższa okolica raczej mało atrakcyjna pod kątem rekreacji, ale w sumie dobra baza wypadowa w Góry Świętokrzyskie. pewnie za 35k do wzięcia. Ale to raczej nie jest dochodowa inwestycja (chyba okolica nie pod
@Tommy__: Niestety czas i serce jakie jakie dajemy rzeczom na którym nam zależy nie zawsze mają wartość na rynku gdzie rządzi popyt i podaż - obecnie trwa migracja do wielkich skupisk ludności i ścisk na jak najmniejszej powierzchni i ceny tego są astronomiczne

Wydaje mi się że może się to odwrócić przez tąpnięcia w międzynarodowym handlu i łańcuchu dostaw, ile jeszcze lat wytrzymamy rozwoju i przyspieszania eksploatacji nieodnawialnych zasobów? Takie 0,7ha
@DrKittens: Ludzie są przywiązani do ziemi, trend ciągłego przemieszczania się i zmiany miejsca zamieszkania jest dla człowieka nowy bo ma maksymalnie kilkaset lat. Naturalne jest dla nas życie na ziemi którą znamy i gdzie nasza duża rodzina i bliscy i "ogarnianie" sobie pracy itp w tym miejscu. Globalizm jednak wymusza wielkie migracje ludności, zaczeło się od wsi do miasta gdzie huty, kopalnie, zakłady produkcyjne, teraz do migracji międzymiastowej i międzypaństwowej. Uważam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dominowiak: bardziej mi chodzi o to, że ktoś na emeryturze czy rencie (jak moja mama i jej facet) mogą sobie latem posiedzieć przed domem, pokopać w ogródku czy zbierać owoce z sadu a nie siedzieć w czterech ścianach w bloku. Mając tyle wolnego czasu porobią przetwory z własnego ogródka i cała zimę mają (i ja przy okazji ) pyszne dżemiki czy inne ogórki ( ͡° ͜ʖ ͡°)