Wpis z mikrobloga

@filozof900: Chyba że tak. W jakim banku w Polsce masz konto? Z mojego doświadczenia z Transferwise, CurrencyFair i paru innych - nie opłaca się taka wymiana w zagranicznym kantorze. Kantory w ING czy mBanku mają lepsze kursy niż CurrencyFair i Transferwise.
@jarekw9: jeszcze nie mam, ale patrzylem na santander bo mozna zalozyc przez internet bedac za granica, przez video rozmowe. mi odnosnie tych problemow to nawet nie chodzi o samo transferwise ale o polski urzad skarbowy i bank, czy oni sie nie zainteresuja takim przelewem
Santander (dawny BZWBK) ma również niezły kantor zintegrowany z bankowością, używałem kilka lat.
Nikt się nie interesuje takimi kwotami. Rzekomo kwoty ponad 15.000 EUR i równowartość w innych walutach podlegają "kontroli", ale to musiałbyś być na celowniku różnych instytucji pilnujących ładu. Normalnie nikt się tym nie zainteresuje. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek problemów z przelewem z banku do banku rozmawiasz z bankiem. W przypadku Transferwise - rozmawiasz i z bankami i z
@filozof900: co? 50k chcesz słać jakimiś pośrednikami bez gwarancji? serio? nawet jak skarbówka się zainteresuje, to co z tego? jeśli masz legalną kasę to czym tu się przejmować. ja bym przy większych kwotach wolał zapłacić więcej za wymianę, ale robić to bank-bank
@filozof900 Mogą zatrzymać do czasu weryfikacji odbiorcy/nadawcy albo pochodzenia środków. Banki mają obowiązek informować skarbówkę o transfer ach powyżej 10k euro bodajże, ale niekoniecznie coś z tego wynika. I przypominam, że w polskim prawie skarbowym nie ma domniemania niewinności, jest domniemanie winy ;)
Ogólnie tylko kłopoty typu opóźnienie na transferwise mogą być. Czasami też pieniądze znikają na kilka dni miedzi bankiem a transferwise, że z banku wyszły 2 dni temu, a transferwise
@kwiatosz: no wlasnie tylko tego sie troche boje, ze sie dosraja i bede musial udowadniac, ze nie jestem koniem. no ale mam nadzieje, ze nic nie bedzie. takich jak ja pewnie jest w dzisiejszych czasach tysiace, ogolnie to nie jest jakas astronomiczna kwota