Wpis z mikrobloga

@dorEk: Ale pytasz o zakup samego urządzenia? Tak, jaką kartę SIM włożysz do modemu, to taka zadziała. Czy może pytasz o net Playa, czy zadziała w roamingu krajowym z T-mobile? Nie, ich oferta internetu działa tylko na macierzystej sieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zeff: @szevxde: @lyncz: mam T-Mobile domowy, mam antenę zewnętrzną kierunkową ale często mam problemy (pierwsza oferta T-Mobile bez limitu) z osiągnięciem nawet 10mb/s. Nie jest to kwestia ustawienia anteny a raczej tego, że mieszkam na wsi i otacza mnie las. Najbliższy nadajnik jest około 3km ode mnie w linii prostej, akurat z tej strony jest najmniejsze "zalesienie". Dlatego się zastanawiam czy to się u mnie sprawdzi
@dorEk: Poszperaj na forum bez-kabli - tam siedzą doświadczeni userzy i powinni Ci pomóc lub nawet znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie w jakimś temacie.
Trochę może to januszostwem zajedzie, ale na Twoim miejscu kupiłbym sprzęt przez internet, zamontował bardzo ostrożnie w jakąś ładną pogodę i potestował. Jak się sprawdzi to ok. Jak nie - to postarać się go złożyć jak najbardziej do stanu oryginalnego i skorzystać z prawa odstąpienia od umowy
@Zeff: @lyncz: @szevxde: sytuacja wygląda tak, że ustawiam antenę (celuję w bts sprawdzając cały czas prędkości na speedteście, sprawdzam nawet poziomicą czy wszystko ma swój poziom i pion), speedtest pokazuje 15-20mb/s download i upload podobnie. przez jakiś czas (1-2h) jest ok i nagle download spada np do 0.5mb/s, później podskoczy do 5mb/s, znów spada do 0.01mb/s żeby znów na chwilę wskoczyć na 20mb/s. Rozumiem, że jest coś takiego jak