Wpis z mikrobloga

Jako, że chcę się wziąć za programowanie swojej #e46 to potrzebuje trochę pomocy znawców NCSa i inpy. I tak na początek co myślicie nad zakupem czegoś takiego?

https://allegro.pl/oferta/laptop-diagnostyczny-bmw-4w1-interfejs-dcan-enet-7718070492?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Fajne jest to, że wszystko jest już zainstalowane, nie będę się musiał męczyć z kompatybilnościami i innym gównem. Dodatkowo chłopaki oferują wsparcie techniczne. No i mieć taki oddzielny laptop co jest tylko od tego to też na plus dla mnie bo będzie sobie leżał w domu i nic mu się nie stanie przez przypadek. Jak będę potrzebował coś kodować to wyciągam i mam a nie martwię się, że robiłem format i znów wszystko od nowa instalować(jak będzie tylko od tego to nie zawale go syfem jak to mam w zwyczaju :D)

#bmw #motoryzacja #ncs #inpa
  • 5
@GRINDAN: @blackphoenix: a sam kabel o którym mi mówicie też pozwoli na programowanie nowszych serii z F włącznie? Całe to oprogramowanie jest ogólnodostępne?
Kurcze tu jest fajne to, że to jest kompleksowe, jak coś będzie nie tak to odsyłam i mi coś z tym zrobią. Oszczędność nerwow. Nie wiem czy 500zl to tak dużo za to, że nie trzeba się denerwować na sam sprzęt :D
@MichaelAngeloo Na swoim lapku instalacja softu z instrukcją zajęła mi jakieś 20-30min przy herbatce, kabel kupiłem od viakena i hula zarówno E39, E87 jak i F20 i F30. Jak chcesz osobny sprzęt do auta mieć to serio lepiej wyjdzie kupić łapka za parę stówek i ogarnąć soft samemu. A jak kupisz kabel od bodajże BMW.info czy jakoś tak to też masz wsparcie ich, bo z viakenem różnie bywa pod tym względem
@MichaelAngeloo: Tak mówiąc szczerze... Nie ma sensu kupować oddzielnego lapka do robienia kodowania. Ja mam kabel od Viakena i PA Soft od majfrienda, wszystko śmiga na Win 10 x64. Jak nałogowo robisz formaty itp. to postaw sobie soft na virtualu(VMware/VirtualBox) i odpada Ci temat rekonfiguracji po przeinstalowaniu systemu.